کد خبر:251425
پ
زارع
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰:

افزایش گمرکی گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای افزایش ورودی گمرکی گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار خبر داد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای افزایش ورودی گمرکی گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار خبر داد.

 

*** مصوبات کمیسیون تلفیق درباره ورودی گمرکی گوشی‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رحیم زارع در نشست خبری خود با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق، اظهار کرد:

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق ورودی گمرکی گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار از ۶ به ۱۲ درصد افزایش پیدا کرد. علاوه بر این معافیت آمبولانس اورژانس کشور از حقوق ورودی گمرک دیگر مصوبه کمیسیون تلفیق بود.

به موجب مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق شرکت‌های بیمه مکلف شده‌اند مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای کاهش تصادفات همراه با مرگ و میر در اختیار سازمان راهداری، حمل و نقل جاده‌ای، نیروی انتظامی و اورژانس کشور قرار دهند.

 

*** افزایش هزینه جرائم رانندگی

 

وی ضمن اعلام افزایش هزینه جرائم رانندگی از دو به پنج درصد، تصریح کرد:

هزینه جرائم رانندگی از دو به پنج درصد افزایش یافت که این مبلغ برای هزینه معلولان شدید و ضایعه نخاعی ناشی از تصادف رانندگی و پیشگیری از معلولیت هزینه خواهد شد.

به موجب مصوبه دیگر کمیسیون‌ تلفیق افرادی که اقساط باقی مانده جریمه غیبت بیش از ۸ سال خدمت سربازی را پرداخت نکردند اگر تا پایان سال ۱۴۰۰پرداخت نکنند، هم غایب محسوب می‌شوند و هم باید به خدمت عمومی وظیفه اعزام شوند.

حذف جریمه غیر قابل بخشودگی برای پرداخت عوارض آزادراهی پس از هفت روز که در لایحه دولت بود حذف شد.

تکلیف استانداران جهت فروش ساختمان‌های ملکی دستگاه‌های اجرایی زیر نظر قوه مجریه مستقر در شهرستان‌ها برای تکمیل یا احداث مجتمع‌های اداری در شهرستان‌ها که باید همراه با مصوبه برنامه‌ریزی شورای توسعه استان باشد.

 

*** مولدسازی دارایی‌های دولت

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق در بخش دیگری از این نشست خبری درباره مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق، تصریح کرد:

طبق مصوبه دیگر کمیسیون،‌ اختیار ۲ هزار میلیارد تومان انتشار اوراق مالی اسلامی خارج از سقف اوراق مالی اسلامی به وزارت اقتصاد و دارائی جهت مولدسازی دارایی‌های دولت داده می‌شود که در اختیار دستگاه‌های اجرایی و همچنین اجاره بلند مدت حداکثر ۱۰ ساله است که با تشخیص وزیر اقتصاد و امور دارایی خواهد بود.

اختیار به دولت و اجازه به وزارت امور اقتصاد و دارایی جهت فروش سقف ۱۷ هزار ۶۰۰ میلیارد تومان اموال و دارایی‌های منقول و غیر منقول و حقوق مالی مازاد دولت به استثنایی انفال با رعایت قوانین و مقررات از طریق حراج عمومی بورس املاک و مسکن و یا از طریق مزایده عمومی در سامانه تدارکات الکترونیک دولت نیز مصوبه دیگر کمیسیون‌ بود.

 

***  پیشنهاد فروش دارایی‌های مازاد دولت به وزارت اقتصاد

 

وی ضمن اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق استانداران درباره اعلام پیشنهاد فروش دارایی‌های مازاد دولت به وزارت امور اقتصادی و دارایی، افزود:

براساس مصوبه کمیسیون تلفیق استانداران موظف هستند پیشنهاد فروش دارایی‌های مازاد دولت را به وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کنند.

همچنین افزیش مبلغ تعرفه استفاده از تجهیزات مراقبت الکترونیکی از ۳ هزار تومان به ۵ هزار تومان در روز جهت حمایت از سازمان زندان‌های کشور نیز مصوبه دیگر کمیسیون‌ بود.

 

 

بیشتر بخوانید:

تصویب حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۰

بررسی بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان دولت

دولت مکلف به ارائه لیست شرکت‌های قابل واگذاری شد

 

 

*** تسریع در اجرای طرح‌های تملک سرمایه‌ای مواد معدنی

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق مصوبات کمیسیون تلفیق را درباره شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران، تصریح کرد:

براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران مکلف است جهت توسعه و تسریع در اجرای طرح‌های تملک سرمایه‌ای مواد معدنی و محصولات جانبی خود را مطابق قوانین و مقررات به فروش برساند.

همچنین به بودجه عمومی کشور از محل کاهش ۲ درصد از هزینه‌های دولتی سوده اضافه شد.

 

*** اصلاح الگوی مصرف برق و گاز

 

زارع در خصوص اصلاح الگوی مصرف برق و گاز، اظهار کرد:

با مصوبه کمیسیون تلفیق شرکت توانیر و شرکت گاز موظف‌اند از طریق اپراتورهای مجازی و شرکت‌های نوآور نسبت به برقراری ارتباط و شناساسی و وصول مطالبات مشترکین با اولویت مشترکان پر مصرف و نصب کنتورهای هوشمند و هوشمندسازی مصرف آنها، اقدام کنند.

 

*** پروژه‌های بزرگ راهی و حمل و نقل ریلی

 

نماینده مردم آباده با اشاره به پروژه‌های بزرگ راهی و حمل و نقل ریلی، تصریح کرد:

طبق مصوبه دیگر کمیسیون‌ تلفیق در رابطه با پروژه‌های بزرگ راهی و حمل و نقل ریلی دولت می‌تواند با مشارکت افراد حقیقی و حقوقی ۵۰ درصد سهم دولت و ۵۰ درصد سهم بخش خصوصی و تعاونی نسبت به احداث و نگاهداری، بازسازی و بهره‌برداری با اخذ عوارض از کاربران اقدام کند.

 

*** مصوبات کمسیون درباره وزارت نیرو

 

وی با تاکید بر مصوبه کمیسیون تلفیق، وزارت نیرو مکلف است متوسط برق تحویلی به صنایع فولادی را در محل تحویل به مصرف‌کننده و بر مبنای نرخ خرید انرژی برق از نیروگاه‌های دارای قرارداد تبدیل انرژی محاسبه و دریافت کند، گفت:

درآمد این بخش ۸ هزار میلیارد تومان است و با تصویب شورای اقتصاد صرف تسهیلات و یارانه سود تسهیلات برای افرایش توان تولید برق از طریق سرمایه‌گذاری و نوسازی شبکه برق با اولویت صنایع فلزات اساسی خواهد شد.

براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، با توجه به اهمیت نوسازی شبکه فرسوده برق و آب کشور به وزارت نیرو اجازه داده شد با ملاحظات امنیتی کشور از محل ساماندهی بهینه‌سازی و تغییر کاربری بخشی از املاک و دارایی‌ها خود به احداث و بهره‌برداری از آنها با مشارکت افراد حقیقی و حقوقی نسبت به تامین مالی طرح‌های نوسازی شبکه‌های فرسوده برق اقدام کند.

 

*** یدهی شرکت ملی نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون تلفیق در پایان درباره موضوع بدهی‌های شرکت ملی نفت، اظهار داشت:

براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، شرکت ملی نفت می‌تواند در صورت درخواست دستگاه‌های اجرایی تا مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان از خالص بدهی‌های قطعی به اشخاص حقیقی، حقوقی و تعاونی که تا پایان سال ۹۹ ایجاد شده ‌از جمله پرداخت تعهداتی که مربوط به طرح‌های عمرانی، نفت و میعانات گازی است را در اختیار اشخاص حقیقی، خصوصی و تعاونی که طلبشان تا پایان ۹۹ ایجاد شده بر اساس نرخ‌های روز صادراتی و با توجه به در نظر گرفتن ۳۸ درصد سهم صندوق توسعه ملی و ۵/۴ درصد سهم نفت واگذار کند.

همچنین کسانی که دارای اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خرداد ماه ۱۴۰۰ هستند تا سقف ۱۵ هزار میلیارد تومان از این ۹۰ هزار میلیارد تومان را از محل تحویل نفت خام صادراتی البته با قیمت روز می‌توانند طلبشان را تسویه کنند

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول