کد خبر:251223
پ
۱۹
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

حمله تند وزیر صنعت به مثلث وزارت اقتصاد، بورس کالا و فولادسازان/ وزیر اقتصاد باید پاسخگوی گرانی فولاد باشد/ سود‌های هزاران میلیاردی فولادسازان کجا رفته؟

وزیر صنعت در حمله‌ای تند به مثلث وزارت اقتصاد، بورس کالا و فولادسازان، ضمن انتقاد از سود‌های هزاران میلیاردی فولادسازان، وزیر اقتصاد و بورس را عامل گرانی فولاد دانست که باید نسبت به آن پاسخگو باشند.

وزیر صنعت در حمله‌ای تند به مثلث وزارت اقتصاد، بورس کالا و فولادسازان، ضمن انتقاد از سود‌های هزاران میلیاردی فولادسازان، وزیر اقتصاد و بورس را عامل گرانی فولاد دانست که باید نسبت به آن پاسخگو باشند.

 

*** وزارت اقتصاد باید پاسخگوی گرانی فولاد باشند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم حسینی در قرارگاه جهش تولید که با محوریت بررسی نظارت بر اجرای شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای محصولات فولادی برگزار شد، اظهار داشت:
وقتی یک کارشناس به جای مدیرعامل بورس کالا در جلسه حاضر شده و اعلام می کند تابع وزارت اقتصاد است، باید همان وزارتخانه پاسخگو باشد.
بنابراین اگر بورس و بورس کالا زیر نظر وزیر اقتصاد است باید وزیر اقتصاد جواب مردم را درباره گرانی محصولات فولادی بدهد.

 

وی ادامه داد:

انتظار این بود قیمت‌ محصولات فولادی به دلیل مواد اولیه و امتیازات دولتی به تولیدکنندگان، متعادل باشد ولی رانت‌هایی به نام سنگ آهن به قیمت ۳۰۰ هزار تومان در اختیار غول‌های فولادی قرار داده می شود .
درحالی که قیمت جهانی هر تن، ۱٫۵ میلیون تومان است اما همین غول‌های فولادی محصول را در داخل به قیمت جهانی می‌فروشند که باید پاسخگو باشند.

 

*** سود فولادسازان به جیب چه کسانی رفته؟

 

این مقام مسئول افزود:

اگر موضع دادستانی انحلال تعزیرات و سازمان حمایت است ، تکلیف را روشن کنند.

اگر هم قرار بر تعطیلی بورس و انجام فرآیند کار کوپنی است از فردا ۲۰ نماینده، ۲۰ امام جمعه و ۲۰ استاندار دنبال یک کارخانه دار راه می‌افتند که باید سهمیه را زیاد کنید.
در جنگ اقتصادی ، کسانی که به مردم ظلم می‌کنند باید پاسخگو باشند.

 

رزم حسینی با ادعای فروش شمس ۱۲ هزار تومانی به جای ۴ هزار تومان و سود ۶۰ هزار میلیارد تومانی فولادسازان ، تاکید کرد:

این پول کجا رفته؟ در توسعه که هزینه نشده اما بگویید کدام خط و ماشین آلات جدید فولادی با این پول در حال توسعه است؟
در این میان ساز و کار بورس آن بود که به وضع کوپنی خاتمه داده شود اما درصورت اجرای مجدد کوپن از فردا صبح ۳ هزار کارخانه دار می‌آیند و می‌گویند پروانه بهره برداری داریم و سهمیه بدهید.

 

*** ۲۰ نماینده به دنبال برکناری مدیرعامل فولاد مبارکه هستند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت در پایان، خاطرنشان کرد:
آقای عظیمیان که مدیریت عامل فولاد مبارکه را دارد، می‌گوید می‌توانم به صورت کوپنی کار را هم انجام دهم اما می‌گویم نمی‌تواند.
همین آقای عظیمیان نمی‌تواند کارخانه خود را اداره کند تا جایی که ۱۵ تا ۲۰ نماینده بر علیه وی دارند کار می‌کنند تا از مسئولیت فولاد بردارند.

 

انتهای پیام/// 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول