کد خبر:251268
پ
WhatsApp Image 2021-01-06 at 12.36.38
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا در واکنش به سخنان اخیر وزیر صنعت:

وزیر صنعت به وظایف خود عمل نمی‌کند و به دنبال اختیارات فراقانونی است/ اجازه مداخله در معاملات بورس کالا را ندارد

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا در واکنش به سخنان اخیر وزیر صنعت، با بیان اینکه وی به وظایف خود عمل نمی‌کند و به دنبال اختیارات فراقانونی است، تاکید کرد، وزیر صنعت اجازه مداخله در معاملات بورس کالا را ندارد.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا در واکنش به سخنان اخیر وزیر صنعت ، با بیان اینکه وی به وظایف خود عمل نمی‌کند و به دنبال اختیارات فراقانونی است، تاکید کرد، وزیر صنعت اجازه مداخله در معاملات بورس کالا را ندارد.

 

*** حمله تند وزیر صنعت به مثلث وزارت اقتصاد، بورس کالا و فولادسازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت اخیرا در جلسه قرارگاه جهش تولید که با محوریت بررسی نظارت بر اجرای شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای محصولات فولادی برگزار شد در حمله‌ای تند به مثلث وزارت اقتصاد، بورس کالا و فولادسازان، ضمن انتقاد از سود‌های هزاران میلیاردی فولادسازان، وزیر اقتصاد و بورس را عامل گرانی فولاد دانست که باید نسبت به آن پاسخگو باشند.

 

 

بیشتر بخوانید:
حمله تند وزیر صنعت به مثلث وزارت اقتصاد، بورس کالا و فولادسازان/ وزیر اقتصاد باید پاسخگوی گرانی فولاد باشد/ سود‌های هزاران میلیاردی فولادسازان کجا رفته؟

 

 

*** واکنش رییس سازمان بورس به حمله تند وزیر صنعت

 

رییس سازمان بورس نیز در واکنش به حمله تند وزیر صنعت به وزارت اقتصاد، بورس کالا و فولادسازان که آنها را عامل گرانی و نابسامانی بازار فولاد معرفی کرده بود، علت این مشکلات و گرانی را، فاصله دو برابری میان قیمت ورق فولادی در بورس کالا و بازار آزاد دانست و تاکید کرد وزیر صنعت باید علت گرانی فولاد را در خارج از بورس دنبال کند.

 

 

بیشتر بخوانید:
واکنش رییس سازمان بورس به حمله تند وزیر صنعت/ گرانی فولاد را باید خارج از بورس دنبال کنید

 

 

*** واکنش معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا به سخنان اخیر وزیر صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید جواد جهرمی در واکنش به سخنان اخیر وزیر صنعت، اظهار داشت:
مشکل بازار فولاد این است که وزارت صمت در حوزه اختیارات قانونی خود اقدامات لازم را انجام نمی‌دهد و به دنبال اختیارات فراقانونی است.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:
نرخ ۷۰درصد قیمت پایه فولاد مورد پذیرش بورس نیست و براساس قوانین نیز وزارت صمت اجازه دخالت در معاملات بورس کالا را ندارد.

 

*** مخالفت جهانگیری و نهاوندیان با سیاست‌های رزم حسینی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا در پایان با اشاره به اینکه، شورای عالی بورس نیز این موضوع را تاکید کردند، بیان داشت:
علاوه بر بورس کالا، حتی دکتر جهانگیری و دکتر نهاوندیان نیز با قیمت پایه ۸۰ درصد موافق نبودند اما با اصرار وزارت صمت این قیمت در شیوه نامه اعمال شد؛ اما اگر وزیر صنعت بخواهد قواعد را بازهم تغییر دهد، ما موافق آن نیستیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول