کد خبر:251162
پ
اوپک
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ادامه مذاکرات اوپک پلاس برای دومین روز پیاپی

۲۳ کشور عضو ائتلاف اوپک پلاس، ۱۶ دی‌ماه برای دومین روز پیایی جهت ادامه مذاکرات برای تصمیم‌گیری درباره تولید نفت در ماه فوریه، گردهم آمدند.

نمایندگان ۲۳ کشور عضو ائتلاف اوپک پلاس، ۱۶ دی‌ماه برای دومین روز پیایی جهت ادامه مذاکرات برای تصمیم‌گیری درباره تولید نفت در ماه فوریه، گردهم آمدند.

 

*** ادامه مذاکرات اوپک پلاس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تولیدکنندگان عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، روز ۱۵ دی‌ماه پس از بیش از چهار ساعت مذاکره نتوانستند درباره تمدید توافق کنونی کاهش تولید (۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه) و افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید برای ماه فوریه و رسیدن رقم کاهش عرضه روزانه به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به توافق برسند.

بر این اساس، مذاکرات نمایندگان ۲۳ کشور عضو ائتلاف اوپک پلاس برای دومین روز پیایی به ‌منظور تصمیم‌گیری درباره تولید نفت در ماه فوریه ادامه‌دار شد.

 

لازم به ذکر است، وزیر نفت ۱۵ دی‌ماه در حاشیه سیزدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس، اظهار داشت:

با توجه به عدم قطعیت‌های کنونی در زمینه عرضه و تقاضا، ماه‌های آینده برای بازار نفت بسیار تعیین‌کننده خواهد بود.

 

*** کاهش عرضه نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اعضای اوپک پلاس در نتیجه محدودیت‌ها و قرنطینه در بسیاری از نقاط جهان که کاهش تقاضا برای سوخت را به همراه داشته است، در سال ۲۰۲۰ عرضه نفت خود را به مقدار کم‌سابقه‌ای کاهش دادند.

کشورهای تولیدکننده عضو این ائتلاف در بازه زمانی مه تا ژوئیه سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه نفت خود را روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز محدود کردند و سپس رقم کاهش عرضه روزانه آن‌ها از ماه اوت به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه و از یکم ژانویه ۲۰۲۱ به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

شایان ذکر است، دو کشور روسیه و قزاقستان مخالفان اصلی تمدید رقم کنونی کاهش عرضه نفت هستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول