کد خبر:251169
پ
بورس کالا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رفت و برگشت قیمت‌گذاری فولاد در بورس کالا/ ارجاع درخواست وزارت صنعت به شورای عالی بورس

در حالی که معاون وزیر صنعت در نامه‌ای به بورس کالا خواستار کاهش قیمت پایه فولاد در بورس شده بود، این موضوع به دبیرخانه شورای عالی بورس ارجاع شد.

در حالی که معاون وزیر صنعت در نامه‌ای به بورس کالا خواستار کاهش قیمت پایه فولاد در بورس شده بود، این موضوع به دبیرخانه شورای عالی بورس ارجاع شد.

 

*** قیمت‌گذاری فولاد در بورس کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در حالی که وزیر صنعت، قیمت پایه شمش فولاد در بورس را معادل ۷۰ درصد قیمت CIS اعلام کرد و معاون معدنی وزیر صنعت نیز در نامه‌ای به بورس کالا خواستار اجرای این موضوع شد، بورس کالا در پاسخ به نامه وزارت صنعت، بررسی این موضوع را به بخش مربوطه در سازمان بورس و اوراق بهادار و دبیرخانه شورای عالی بورس ارجاع داد.

قبلا قیمت پایه معادل ۸۰ درصد نرخ فولاد در کشورهای مستقل مشترک المنافع تعیین شده بود.

 

*** نامه قائم‌مقام مدیرعامل بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در نامه قائم‌مقام مدیرعامل بورس کالا خطاب به معاون معدنی وزیر صنعت آمده است:

در روابط میان وزارت صنعت و ستاد تنظیم بازار با شرکت بورس کالای ایران، قوانین و مقررات بازار سرمایه حاکم بر بورس‌های کالایی در رابطه با قیمت کالاها و محصولات، تأیید معاملات، سقف رقابت حسب ضوابط مصوب مربوط مجری خواهد بود.

در سایر موضوعات مشترک و مرتبط، پس از برگزاری جلسات هماهنگی بین بورس کالا و وزارت صنعت، ضوابط پیشنهادی حسب مورد به سازمان بورس و اوراق بهادار و یا شورای عالی بورس برای بررسی و تصمیم در چارچوب قوانین و مقررات ارائه می‌شود.

موضوع نامه جنابعالی به بخش مربوط در سازمان بورس و اوراق بهادار و دبیرخانه شورای عالی بورس جهت طرح و اتخاذ تصمیم در شورای عالی بورس ارجاع خواهد شد.

 

فولاد

 

انتهای پیام///

 

 

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول