کد خبر:251189
پ
معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران
معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران:

رشد ۲۸ درصدی بازرسی از اصناف در سال ۹۹

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از رشد ۲۸ درصدی تعداد کل بازرسی‌ها از اصناف در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ خبر داد.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از رشد ۲۸ درصدی تعداد کل بازرسی‌ها از اصناف در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ خبر داد.

 

*** رشد بازرسی از اصناف در سال جاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهنام نیک‌منش در خصوص افزایش میزان بازرسی‌ها نسبت به سال ۹۸، اظهار داشت:

از میزان بازرسی‌های انجام شده تعداد ۱۱۲ هزار و ۱۹۶ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیش از ۶ میلیارد و ۳۲۸ میلیون تومان تشکیل شده که مبالغ دریافتی نسبت به سال ۹۸ سه برابر رشد داشته است.

همچنین در ۹ ماهه نخست سال جاری ۱۲۲ هزار و ۱۹۱ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شد که نسبت به سال ۹۸ چهار درصد رشد داشته است.

 

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران در پایان، تصریح رد:

پس از بررسی‌ها و ارزیابی کارشناسان تعداد ۱۱۶ هزار و ۴۸۶ فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد که برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذیربط ارسال شده است و بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گران‌فروشی و عدم صدور صورتحساب است.

 

*** دسته‌بندی‌های اصناف به ۴ گروه شغلی در دوران کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران شیوع یافت و همسو با تعطیلی، محدودیت‌هایی را به دنبال داشت و اصناف در این مدت در چهار گروه شغلی تقسیم شدند و اصنافی که نیازهای روزمره شهروندان را تامین می‌کنند در گروه نخست جای گرفته‌اند که اجازه فعالیت در مناطق قرمز را دارند و تغییراتی نیز در دسته‌بندی‌های اصناف انجام شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول