کد خبر:251038
پ
ذرت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۱۷ درصدی واردات وزنی ذرت در ۹ ماهه سال جاری 

براساس آمارها از فروردین تا پایان آذرماه سال جاری هفت میلیون و ۲۳۸ هزار و ۲۵ تن ذرت وارد کشور شد که در مقایسه با سال ۹۸ به لحاظ وزنی ۱۷ درصد رشد داشته است.

براساس آمارها از فروردین تا پایان آذرماه سال جاری هفت میلیون و ۲۳۸ هزار و ۲۵ تن ذرت وارد کشور شد که در مقایسه با سال ۹۸ به لحاظ وزنی ۱۷ درصد رشد داشته است.

 

*** رشد وزنی و ارزشی واردات ذرت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس آمارها از فروردین تا پایان آذرماه سال جاری هفت میلیون و ۲۳۸ هزار و ۲۵ تن ذرت به ارزش یک میلیارد و ۷۷۱ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۵۶۳ دلار وارد کشور شد که در مقایسه با سال ۹۸ به لحاظ وزنی ۱۷ درصد و به لحاظ ارزشی ۱۶ درصد رشد داشته است.

 

*** کاهش وزنی و ارزشی واردات نهاده‌های دامی 

 

براساس آمارها در ۹ ماهه سال جاری واردات جو، کنجاله سویا، دانه سویا به لحاظ وزنی و ارزشی در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸ کاهش داشته است.

در این مدت، ۱۱ میلیون  و ۳۰۹ هزار و ۴۲۱ تن ذرت، جو، کنجاله سویا و دانه سویا به ارزش سه میلیارد و ۳۳۳ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۳۲ دلار وارد شد که در هم‌سنجی با سال ۹۸ از نظر وزنی کاهش پنج درصدی و به لحاظ ارزشی کاهش هفت درصدی نشان می‌دهد.

در مدت مشابه سال ۹۸، در مجموع ۱۱ میلیون و ۹۲۶ هزار و  ۶۳۶ تن  ذرت، جو، کنجاله سویا و دانه سویا به ارزش سه میلیارد و ۵۶۷ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۴۰ دلار وارد کشور شده بود.

همچنین میزان واردات جو از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه سال جاری یک میلیون و ۳۴۰ هزار و  ۵۰۵ تن به ارزش ۳۲۶ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۲۷۴ دلار بود که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸ به لحاظ وزنی  کاهش ۴۷ درصدی و از نظر ارزشی کاهش ۴۹ درصدی نشان می‌دهد.

در مدت مشابه سال ۹۸ مقدار ۲ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۶۶۹ تن  جو به ارزش ۶۴۱ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۳۱۰ دلار وارد کشور شده بود.

 

*** کاهش وزنی و ارزشی واردات کنجاله سویا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در  ۹ ماهه سال جاری همچنین یک میلیون و ۱۰۳ هزار و ۸۰۸ تن کنجاله سویا به ارزش ۴۶۱ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۲۸۰ دلار وارد کشور شد که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸ به لحاظ وزنی کاهش ۱۷ درصدی و به لحاظ ارزشی کاهش ۲۱ درصدی نشان می‌دهد.

در مدت مشابه سال ۹۸، میزان واردات کنجاله سویا یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۱۱۰ تن به ارزش ۵۸۸ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۱۲۰ دلار بود.

تا پایان آذرماه یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۸۳ تن دانه سویا به ارزش ۷۷۳ میلیون و ۵۷ هزار و ۹۱۵ دلار وارد شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب افت ۱۳ درصدی و کاهش پنج درصدی داشته است..

در مدت مشابه سال ۹۸، یک میلیون و ۸۷۴ هزار و ۹۱۰ تن دانه سویا به ارزش ۸۰۹ میلیون و ۷۶۰ هزار دلار وارد کشور شده بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول