کد خبر:251291
پ
فرح‌ناز رافع
رئیس مرکز ملی فرش ایران:

بازنشستگی قالی‌بافان با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه

رئیس مرکز ملی فرش ایران از بازنشستگی قالی‌بافان‌ با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه خبر داد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران از بازنشستگی قالی‌بافان‌ با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه خبر داد.

 

*** بیمه تکمیلی درمانی برای قالی‌بافان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرح‌ناز رافع با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز ملی فرش ایران و صنعت بیمه، اظهار کرد:

پوشش بیمه تکمیلی درمانی قالی‌بافان از طریق شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان حامی قالی‌‌بافان ایرانی در ۱۵ دی‌ماه تفاهم شد.

قالی‌‌بافانی که پیش از این تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودند نیز می‌توانند از این بیمه استفاده کنند.

 

وی در ادامه افزود:

همچنین موضوع بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی قالی‌‌بافان برای محافظت از اموال آنان و فرش‌های دستبافی که در منازل بافته می‌شود، بیمه حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله و برف، بیمه سرقت و حتی نوسانات برقی که ممکن است منجر به آسیب رسانی به لوازم دیجیتالی قالی‌بافان شود، تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

 

*** پرداخت اقساطی حق بیمه

 

رئیس مرکز ملی فرش ایران در پایان پیرامون نحوه پرداخت حق بیمه، اظهار داشت:

در این تفاهم‌نامه، همچنین پرداخت اقساطی و ماهانه حق بیمه برای قالی‌بافان در دستور کار قرار گرفت.

علاوه بر آن، موضوع تضمین تولیدات صادرکنندگان فرش دستباف، کمک‌های معیشتی و پرداخت سرمایه در گردش به قالی‌بافان با حمایت و مشارکت بیمه ایران و بانک قرض‌الحسنه مهر در دستور کار است و به زودی جزئیات حمایت‌ها در قالب بسته‌ای اعلام و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

*** تفاهم‌نامه مرکز ملی فرش ایران و شرکت سهامی بیمه ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در راستای توسعه فرهنگ بیمه در عرصه صنعت فرش دستباف و ایجاد بستر مناسب تولید بر اساس نیاز بازار و حمایت از قالی‌بافان، فعالان و شاغلان در عرصه این هنر- صنعت، تفاهم‌نامه بین مرکز ملی فرش ایران و شرکت سهامی بیمه ایران، در روز ۱۵ دی‌ماه به امضا رسید.

بر اساس آمارها تا پایان خرداد ماه سال جاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۶۵۲ نفر قالیباف در کشور فعالیت داشتند و تعداد شاغلان حرفه‌های وابسته به آن ۱۹۱ هزار و ۵۴۵ نفر است.

اکنون ۱۰۳ مجتمع قالی‌بافی، پنج هزار و ۲۱ کارگاه متمرکز و غیرمتمرکز، ۱۳۶ تعاونی روستایی، یک‌هزار و ۹۲۳ تعاونی ثبت شده شهری و ۴۰ هزار و ۹۳۳ واحد صنفی مرتبط با فرش دستباف در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول