اخبار برگزیده

کد خبر:250451
پ
رخشانی‌مهر
معاون هماهنگی توزیع توانیر:

کاهش یک میلیون لیتری مصرف سوخت نیروگاه‌ها

معاون هماهنگی توزیع از کاهش یک میلیون لیتری مصرف سوخت نیروگاه‌ها خبر داد.

معاون هماهنگی توزیع از کاهش یک میلیون لیتری مصرف سوخت نیروگاه‌ها خبر داد.

 

*** کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامعلی رخشانی‌مهر پیرامون کاهش مصرف برق، اظهار داشت:

اجرای طرح تعدیل روشنایی‌ها در بزرگراه‌ها و معابر اصلی، سبب کاسته شدن ۳۰۰ مگاوات از مصرف برق شد، ضمن آنکه این طرح تاکنون کاهش یک میلیون لیتری مصرف سوخت نیروگاه‌های کشور را به دنبال داشته است.

اکنون ۹ میلیون عدد چراغ روشنایی در معابر کشور نصب شده که این رقم بسیار بیشتر از استانداردهای بین‌المللی است.

امروز بیشتر چراغ‌های نصب شده در بزرگراه‌ها از نوع لامپ‌های ۴۰۰  وات است که با بررسی‌های انجام شده، به این نتیجه رسیدیم در بسیاری از نقاط می‌توان این لامپ‌ها را به ۱۰۰ وات تغییر و از ظرفیت آن برای کاستن از مصرف سوخت نیروگاه‌ها بهره برد.

 

وی تامین انرژی در زمستان را چالشی جهانی دانست و توضیح داد:

بررسی‌های انجام شده در بخش‌های مختلف مصرفی، نشانگر آن است که می‌توان تا دو هزار مگاوات مصرف برق را کاهش داد و همین میزان می‌تواند کمک بسیار زیادی برای تامین سوخت نیروگاه‌ها باشد.

برنامه عملیاتی در این زمینه به شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع سراسر کشور ابلاغ شده است، درهمین زمینه مصرف انرژی شرکت‌ها به شکل روزانه مورد پایش قرار می‌گیرد.

 

*** شویق مردم به بهینه‌سازی مصرف انرژی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون هماهنگی توزیع توانیر در پایان از برنامه‌ریزی و انجام تبلیغات تلفیقی گسترده برای تشویق مردم در بهینه‌سازی مصرف انرژی (برق و گاز) خبر داد و بیان داشت:

بررسی دما نشانگر آن است که میانگین دما نسبت به میانگین ۱۰ سال گذشته تغییری نداشته، با این حال در سال جاری افزایش مصرف انرژی در کشور مشاهده می‌شود که برای این منظور جلب همکاری مشترکان صنعتی و کشاورزی برای کاهش مصرف انرژی و کاهش روشنایی معابر،میادین، پارک‌ها و تابلوهای تبلیغاتی در دستور کار قرار دارد که در کاهش مصرف برق و درنتیجه به طور مستقیم درکاستن از میزان گاز مصرفی نیروگاه‌ها اثرگذار است.

کنترل مصرف در همه دستگاه‌های اداری از دیگر برنامه‌هایی است که به مورد اجرا درخواهدآمد، ضمن اینکه تعامل میان دستگاهی، نیازمند برنامه ریزی و هماهنگی‌های بیشتری است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول