کد خبر:250398
پ
مازوت
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی:

نیروگاه‌های تهران، مازوت نمی‌سوزانند/ مخازن پلمب است

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی از پلمب مخازن مازوت نیروگاه‌های تهران و ممنوعیت استفاده نیروگاه‌ها جز در مواقع ضروری از مازوت خبر داد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی از پلمب مخازن مازوت نیروگاه‌های تهران و ممنوعیت استفاده نیروگاه‌ها جز در مواقع ضروری از مازوت خبر داد.

 

*** نیروگاه‌های تهران نمی‌توانند از مازوت استفاده کنند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن طرزطلب با بیان اینکه دادستانی پیش‌تر مخزن سوخت مازوت نیروگاه بعثت و منتظرقائم را پلمب کرده بود، اظهار کرد:

به همین دلیل این دو نیروگاه نمی‌توانند از مازوت استفاده کنند و کسانی که ادعا می‌کنند نیروگاه‌های تهران همچنان از سوخت مازوت استفاده می‌کنند، اطلاع دقیقی از نوع سوخت نیروگاه‌های استان ندارند و نمی‌دانند در نیروگاه‌های تهران فقط گاز طبیعی مصرف می‌‍شود.

 

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به این که شهر تهران دارای سه نیروگاه است، خاطرنشان کرد:

سوخت همه این نیروگاه‌ها گازی است و نیروگاه‌های موجود در استان البرز و قم هم که برق تهران را تامین می‌کنند، از جمله نیروگاه‌های سیکل ترکیبی به شمار می‌آیند که آلودگی ندارند.

 

*** امکان استفاده نیروگاه‌ها در مواقع ضروری از مازوت

 

وی درباره استفاده نیروگاه‌ها در مواقع ضروری از مازوت، گفت:

استفاده از سوخت مازوت فقط در مواردی آن هم در تعداد محدودی از نیروگاه‌ها انجام می‌گیرد که امکان تامین گاز برای سوخت نیروگاه به دلیل افزایش مصرف در بخش خانگی و تجاری فراهم نشود.

 

طرزطلب با بیان این که اکنون ۱۲۹ نیروگاه در کشور فعالیت دارند، افزود:

ممکن است در مواقع اضطراری در پنج یا ۶ نیروگاه از سوخت مازوت استفاده شود.

 

*** تلاش وزارت نفت و شرکت ملی گاز برای تامین گاز نیروگاه‌ها

 

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در پایان پیرامون روند تامین گاز برای نیروگاه‌ها اظهار کرد:

وزارت نفت و شرکت ملی گاز همه تلاش خود را برای تامین گاز مورد نیاز بکار بسته‌اند.

 

*** مازوت مانع خاموشی احتمالی نیروگاه‎‌های برق

 

پیش از این سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته بود که به دلیل مصرف بالای گاز در کشور و امکان نداشتن برای تامین گاز کافی نیروگاه‌ها، بنا به دستور مراجع ذیصلاح از فرآورده‌های مایع نظیر گازوییل و مازوت به عنوان سوخت جایگزین استفاده می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی اسماعیلی  در پایان این بخش  از صحبت‌های خود دلیل استفاده از مازوت را جلوگیری از خاموشی احتمالی نیروگاه‎‌های برق کشور دانست و خاطر نشان کرد:

استفاده از مازوت هیچ ارتباطی به پر بودن انبارهای ذخیره نفت کوره (مازوت) ندارد، همانطور که در فصل تابستان که مصرف گاز به ویژه در بخش خانگی کمتر است، کل سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها را گاز تشکیل می‌دهد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول