کد خبر:250457
پ
۱۵۷۰۱۹۳۶۰
نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک:

آغاز جمع‌آوری برندهای خارجی قاچاق پوشاک از بازار

نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران از آغاز بازرسی، برخورد و جمع‌آوری برندهای خارجی قاچاق پوشاک از بازار خبر داد.

نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران از آغاز بازرسی، برخورد و جمع‌آوری برندهای خارجی قاچاق پوشاک از بازار خبر داد.

 

*** بازگشت برندهای خارجی پوشاک به بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجید نامی از آغاز بازرسی واحدهای عرضه کننده این برندها خبر داد و اظهار کرد:
هفته گذشته و با همت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بازرسی مراکز خرید و واحدهای عمده و خرده‌فروشی در اقصی نقاط تهران آغاز و برندهای خارجی قاچاق پوشاک در بازارجمع‌آوری و با متخلفان برخورد خواهد شد.

 

*** کاهش آمار قاچاق پوشاک

 

نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با اشاره به کاهش چشمگیر آمار پوشاک قاچاق از ۲.۷ میلیارد دلار در سال ۹۷ به ۱.۸ میلیارد دلار در سال ۹۸، گفت:
این بازرسی‌ها برای برخورد با کالای قاچاق توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با کمک بخش خصوصی، اتحادیه‌ها و انجمن‌های مربوطه انجام می‌شود.

 

وی با بیان این که حدود دو سال پیش واردات بیش از یک‌ هزار و ۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد، افزود:
این کالاها معمولا مشابه داخلی داشتند و یکی از این اقلام پوشاک بود.

 

نامی با تاکید بر این که مطابق دستورالعمل صادره وزارت صنعت، فقط برندهایی می‌توانند در کشور فعالیت کنند که بخشی از محصولات خود را در داخل تولید کرده و صادرات هم داشته باشند، خاطرنشان‌کرد:
بر این اساس، برخی برندهای خارجی در کشورمان باقی مانده و فعالیت دارند.

 

*** کنترل قاچاق پوشاک به کمک اجرای طرح شناسه کالا

 

نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در پایان با تصریح‌ بر این که اجرای کامل طرح شناسه کالا می‌تواند به کنترل هرچه بیشتر پوشاک قاچاق بیانجامد، اظهار کرد:
اکنون این طرح توسط بسیاری واحدهای تولیدکننده داخلی و خارجی اجرایی شده است.

 

*** بازگشت برخی برندهای خارجی پوشاک به بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اواخر آبان‌ماه سال ۹۹ بود که گزارش‌های دریافتی از برخی مجتمع‌های تجاری بزرگ پایتخت، از بازگشت برخی برندهای خارجی پوشاک به بازار کشورمان با وجود ممنوعیت فعالیت آن‌ها حکایت داشت.
حضور قدرتمندانه این برندها به‌ویژه در بزرگترین مرکز خرید کشور، حاکی از برنامه‌محور بودنشان بود و اینکه سهمی از بازار را طلب می کنند.

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول