کد خبر:250332
پ
سهام عدالت
مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه:

مشخص شدن نحوه واریز سود سهام عدالت سهامداران غیر مستقیم

مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه از مشخص شدن نحوه واریز سود سهام عدالت سهامداران غیر مستقیم خبر داد.

مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه از مشخص شدن نحوه واریز سود سهام عدالت سهامداران غیر مستقیم خبر داد.

 

*** کارکرد‌های مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مژگان صفری‌مقدم در رابطه با کارکرد‌های مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه، اظهار کرد:

این مرکز در اصل محل پاسخگویی به تمام سوالات سهامداران بازار سرمایه است به نحوی که سهامداران می‌توانند از هرکجای ایران که باشند بدون نیاز به پیش شماره ۰۲۱ با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرند.

از جمله خدماتی که این مرکز ارائه می‌دهد می‌توان به توضیح و رفع مشکلات سهام عدالت، درگاه یکپارچه سهام عدالت، سامانه سجام، مجامع الکترونیک و… اشاره کرد.

بیشترین تماس این مرکز از جانب افرادی است که در دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت با مشکل مواجه شده‌اند و برای بررسی آن به فضا‌های ارتباطی چندانی دسترسی ندارند.

هر فردی که می‌خواهد وارد بازار سرمایه شود فارغ از آنکه سهام عدالت دارد یا خیر برای خرید و فروش سهم مانند بازار‌های دیگری نیاز به شناسایی شدن دارد، به علت آنکه فرآیند شناسایی در بازار سرمایه از طریق سامانه سجام صورت می‌پذیرد.

 

وی در رابطه با جاماندگان سهام عدالت، تصریح کرد:

این موضوع فعلا مربوط به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نمی‌شود بلکه مجلس و دولت باید در این رابطه تصمیم گیری کنند به علت آنکه شرکت مذکور تنها قابلیت اجرایی دارد.

 

*** علت فروش نرفتن سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه در پایان پیرامون علت فروش نرفتن سهام عدالت افراد، بیان کرد:

فرآیند فروش سهام از طریق کارگزاری‌ها انجام می‌شود مردم اگر در رابطه با عدم واریز نشدن سهامشان با مشکل مواجه هستند کافی است به کارگزاری بانکی که شماره شبای آن را در سامانه وارد کردند، مراجعه کنند یا اگر هم نمی‌دانند که اسم کارگزاریشان چیست با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرند و پس از آن با وارد کردن شماره ملی خود نسبت به کارگزاری مربوطه خود آگاهی پیدا کنند.

پرداخت سود سهام عدالت افراد تا پایان سال به حساب سهامداران عدالت واریز خواهد شد، نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد، سهامداران مستقیم به ازای تک تک سهم‌های حاضر در پرتفویشان سود دریافت می‌کنند، اما سهامداران غیر مستقیم، هرگاه مجمع پرداخت سود شرکت سرمایه‌گذاری استانی آنها برگزار شود، پس از آن سود به حسابشان واریز می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول