کد خبر:250308
پ
مصرف برق
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رکوردشکنی زمستانه مصرف برق

مصرف برق کشور ۱۳ دی‌ماه در ساعت ۱۷ و ۳۹ دقیقه از مرز چهل هزار مگاوات گذشت و به ۴۰ هزار و ۳۴۲ مگاوات رسید و به این ترتیب رکورد زمستانی از خود برجای گذاشت.

مصرف برق کشور ۱۳ دی‌ماه در ساعت ۱۷ و ۳۹ دقیقه از مرز چهل هزار مگاوات گذشت و به ۴۰ هزار و ۳۴۲ مگاوات رسید و به این ترتیب رکورد زمستانی از خود برجای گذاشت.

 

*** رکوردشکنی مصرف برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تازه ترین اطلاعات شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد که ۱۳ دی‌ماه و در ساعت ۱۷ و ۳۹ دقیقه درحالی مصرف برق از مرز چهل هزار مگاوات عبور کرد که روز پیش از آن مصرف به کانال ۳۲ هزار مگاوات کاهش یافته بود.

مصرف برق نسبت در این روز نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ که ۳۴ هزار و ۶۰۱ مگاوات مصرف شده بود، رکورد پنج هزار و ۷۴۱ مگاواتی از خود برجای گذارد، درحالی که میزان ذخیره نیروگاه‌ها در این ساعت صفر بوده و میزان تولید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر هم ۴۱ مگاوات گزارش شده است.

میزان مصرف روزانه و در ساعت ۱۱ و ۴۱ دقیقه ۱۳ دی نیز در حالی به عدد ۳۷ هزار و ۷۹۵ مگاوات رسید که در روز مشابه آن در سال ۹۸ میزان مصرف ۳۱ هزار و ۷۴ مگاوات بوده است که باز هم نشان دهنده رشد ۶ هزار و ۷۲۱ مگاواتی بود.

وضعیت مصرف برق بخش صنایع نیز براساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران حاکی از رشد در این بخش است به گونه‌ای که در ساعت ۱۷ و ۳۹ دقیقه به رقم پنج هزار و دو مگاوات رسید و این درحالی است که در ساعت ۱۱ و ۴۱ دقیقه میزان مصرف در این بخش چهار هزار و ۷۹۲ مگاوات بوده است.

 

*** روند افزایشی مصرف برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، روند افزایشی مصرف برق در حالی اتفاق افتاده که جلسه ستاد مدیریت سوخت نیروگاه‌ها، صنایع و مدیریت مصرف انرژی (گاز و برق) کشور درحال برگزاری بود و در آن مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران پیرامون مصرف انرژی برق، اظهار داشت:

بازرسی از اداره‌ها با هدف رعایت بیشتر مصرف انرژی در دستور کار قرار گرفت.

 

محمد حسن متولی زاده در پایان پیرامون راهکارهای کاهش مصرف، بیان کرد:

بازرسی دستگاه‌های دولتی با هدف کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاهی در دستور کار قراردارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول