کد خبر:250354
پ
سید محمد مهدوی هادوی
رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات:

تولید ۴۰ درصد از ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان در داخل کشور

رئیس مرکز ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت از تولید ۴۰ درصد از ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان در داخل کشور خبر داد.

رئیس مرکز ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت از تولید ۴۰ درصد از ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان در داخل کشور خبر داد.

 

*** اهداف تشکیل انجمن تخصصی ماشین‌سازان صنایع بهداشتی و دارویی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید محمد مهدوی‌هادوی پیرامون اهداف تشکیل انجمن تخصصی ماشین‌سازان صنایع بهداشتی و دارویی کشور، بیان کرد:

با ابتکار مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، هیئت مؤسس انجمن تخصصی ماشین­‌سازان صنایع بهداشتی و دارویی کشور تاسیس و شروع به کار کرد.

این انجمن با رویکرد هم‌اندیشی، همکاری و هم‌افزایی و با هدف ارتقای توانمندی و توسعه و تعمیق ساخت داخل و پیگیری مطالبات صنفی تشکیل و در چارچوب قوانین فعالیت خواهد کرد.

که متشکل از واحدهای صنعتی که در طراحی و ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش بهداشت و درمان کشور فعالیت دارند تشکیل می‌شود.

 

*** تولید ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان

 

رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات در پایان پیرامون تولید ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان، اظهار داشت:

این انجمن با حضور در جلسات مشورتی و تصمیم‌سازی صنعت بهداشت و درمان کشور به عنوان بازوی مشاوره‌ای وزارت صنعت، در حوزه تولید قطعه و تجهیزات و ماشین‌آلات فعال خواهد بود و به مرور فعالیت‌های غیرحاکمیتی دولت در این حوزه در راستای سیاست‌های کلی نظام و تبصره ذیل ماده ۱۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه به این انجمن محول می‌شود.

هم اینک حدود ۴۰% از ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان کشور در داخل تولید می­‌شود. امید است با برنامه‌ریزی انجام شده و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در حمایت از تولید ملی تجمیع تقاضا و تامین اعتبار لازم جهت انجام تولیدات جایگزین واردات، این میزان افزایش یابد.

 

*** حمایت از شرکت‌های فعال در این حوزه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هم اینک بخشی از نیازمندی‌های بخش درمان کشور نظیر ماشین‌آلات تولید انواع کرم قرص و بسته‌بندی بلیستر، درام درایر، هموژنایزر، میکسر و انواع پرکن در داخل کشور تولید می‌شود.

در نظر است با حمایت از شرکت‌های فعال در این حوزه، توان طراحی، مهندسی و راه‌اندازی خطوط دارویی کشور تقویت شده و به زودی شاهد راه اندازی کامل کارخانجات توسط متخصصین ایرانی باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول