کد خبر:250109
پ
کمیته پیگیری تجارت ایران و تاجیکستان برگزار می‌شود
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران:

کمیته پیگیری تجارت ایران و تاجیکستان برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری کمیته پیگیری تجارت ایران و تاجیکستان در راستای پیگیری تفاهمات انجام شده خبر داد.

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری کمیته پیگیری تجارت ایران و تاجیکستان در راستای پیگیری تفاهمات انجام شده خبر داد.

 

*** برگزاری کمیته پیگیری تجارت ایران و تاجیکستان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهروز الفت با بیان این مطلب، اظهار داشت:

این کمیته با مسئولیت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش همکاری‌های اقتصادی خارجی وزارت رشد اقتصاد و سرمایه تاجیکستان در تاریخ نهم دی‌ماه سال جاری به صورت مجازی برگزار شد.

 از توافقات انجام شده در این کمیته می‌توان به تشکیل کارگروه صنعت، معدن و تجارت، نشست مجازی میان مسئولان استاندارد دو کشور، برگزاری وبینار در چارچوب اتاق مشترک بازرگانی، تبادل اطلاعات شرکت‌های خصوصی و توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های زمین‌شناسی اشاره کرد.

 

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران در پایان ضمن الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری نمایشگاه درباره تصمیمات نهایی، تصریح کرد:

با توجه به اهمیت تبادل هیئت‌های تجاری و برگزاری نمایشگاه‌های اختصاصی میان دو کشور این موضوع با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.

با توجه به نهایی شدن اسناد پیش‌‎نویس سند تبادل الکترونیکی گمرکات و یادداشت تفاهم همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور، تسریع در امضای اسناد مذکور مورد توافق طرفین قرار گرفت.

مقرر شد کمیته صنعت، معدن و تجارت میان دو کشور در آینده نزدیک با مسئولیت این سازمان برگزار شود.

 

*** مبادله ۱۱۰ میلیون تن کالا در سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، در ۹ ماهه سال‌ جاری، ۱۱۰ میلیون تن کالا به ارزش ۵۲ میلیارد دلار بین ایران و کشورهای مختلف مبادله شد که سهم صادرات ۵۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ارزش ۲۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار و سهم واردات ۲۵ میلیون تن به ارزش ۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول