کد خبر:249815
پ
سد
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش یک‌درصدی موجودی آب سدها

موجودی آب سدهای کشور تا پایان آذرماه در حالی به ۲۶ میلیاردو ۳۷ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ فقط یک درصد کاهش را نشان می‌دهد.

موجودی آب سدهای کشور تا پایان آذرماه در حالی به ۲۶ میلیاردو ۳۷ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ فقط یک درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

*** موجودی آب سدها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران، سال ۹۸ حجم آب موجود در مخازن سدها ۲۶ میلیارد و ۲۰ میلیون متر مکعب بود.

میزان ورودی آب به سدها نیز هفت میلیارد و ۱۸ میلیون متر مکعب تا پایان آذرماه بود که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ که هفت میلیارد و یک میلیون متر مکعب بود کاهش۲ درصدی را نشان می‌دهد.

خروجی آب از سدها تا پایان آذرماه  هفت میلیارد و ۹۸ میلیون متر مکعب بود که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که ۹ میلیارد و ۴۹ میلیون متر مکعب بود کاهش ۱۶ درصدی داشته است.

تعداد سدهای حوضه‌های ۶ گانه آبریز اصلی کشور شامل ۶۱ سد در حوضه آبریز دریای خزر است که درصد پرشدگی آنها به ۳۵ درصد رسیده در حالی که این رقم سال گذشته ۳۸ درصد بود.

 

*** سدهای کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۶۴ سد حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان هم در مجموع درصد پرشدگی ۶۰ درصدی دارند که سال گذشته ۵۹ درصد بود.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه دارای ۱۳ سد است که درصد پرشدگی این سدها تا آخر آذر سال جاری ۳۵ درصد و سال گذشته ۴۳ درصد بود.

تعداد سدهای حوضه آبریز فلات مرکزی ۳۹ سد با درصد پرشدگی ۴۵ درصدی است.

حوضه آبریز مرزی شرق (هامون) ۷ سد با مجموع درصد پرشدگی ۳۹ درصدی بود، حوضه آبریز قره‌قوم نیز ۱۴ سد دارد که درصد پرشدگی آنها ۵۲ درصد اعلام شده است.

از مجموع ۱۹۸ سد کشور ۱۶ سد بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پرشدگی دارند. میزان پرشدگی ۳۸ سد نیز به ۷۰ تا ۹۰ درصد رسیده است.

۶۷ سد از مجموع کل سدهای کشور نیز کمتر از ۴۰ درصد پرشدگی دارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول