کد خبر:250115
پ
واردکنندگان
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی:

واردکنندگان امکان وصول هزینه‌های اضافه بار را ندارند

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی معتقد است، واردکنندگان امکان وصول هزینه‌های اضافه بار را ندارند.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی معتقد است، واردکنندگان امکان وصول هزینه‌های اضافه بار را ندارند.

 

*** واردکنندگان نهاده‌های دامی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس حاجی‌زاده پیرامون فروش نهاده‌های دامی، اظهار داشت:

کسری و سرک در فروش نهاده‌های دامی ناشی از جابجایی فله‌ای کالا است و تا کنون امکان لحاظ هزینه‌های آن برای هیچ یک از طرفین واردکننده و خریدار وجود نداشته است.

همانگونه که احتمال کسری در محموله‌های تحویل داده شده به خریداران نهاده‌های دامی وجود دارد به همان میزان نیز احتمال فروش نهاده‌های دامی با سرک (اضافه بار) ممکن است.

 

وی با بیان اینکه فروش فله‌ای بار همواره امکان بروز کسری و سرک در وزن محموله‌ها را ایجاد می‌کند، تصریح کرد:

البته وزن کالا حتی در بسته‌بندی‌های بسیار دقیق و ظریف نیز با تلورانس مثبت و منفی درج می‌شود بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که در جابجایی بار به صورت فله میزان وزن‌ها به صورت دقیق رعایت شود.

با توجه به اینکه میان محل بارگیری کامیون‌ها و وزن‌‍کشی آنها فاصله زیادی وجود دارد و برای رانندگان بازگشت به محل بارگیری برای جبران کسری و سرک بار وجود ندارد بنابراین محموله‌های نهاده‌های دامی با اضافه و یا کسری بار تحویل خریداران می‌شود که البته تلورانس آن با وزن اصلی مشخص و محدود است

 

*** جبران سرک‌های بار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی در پایان با بیان اینکه کسری و سرک در وزن محموله‌ها برای واردکننده و خریدار می‌تواند ضرر و زیان‌هایی را به همراه داشته باشد، بیان کرد:

برای خریداران این امکان وجود دارد تا با تجمیع میزان کسری خود از طریق اتحادیه‌های خود نسبت به دریافت مجموع کسری اقدام کند ولی مساله اصلی این است که واردکنندگان برای جبران سرک‌های بار خود که تحویل خریدار داده‌اند چه اقدامی می‌توانند انجام دهند.

اگر در سامانه بازارگاه امکان پیش‌بینی سرک و کسری بار تعبیه شود تا واردکنندگان و خریداران نهاده‌های دامی بتوانند نسبت به تسویه حساب اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول