کد خبر:249993
پ
مصرف گاز
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران:

افزایش ۲۰ درصدی میزان مصرف گاز در بخش خانگی

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از افزایش ۲۰ درصدی میزان مصرف گاز در بخش خانگی نسبت به سال ۹۸ خبر داد.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از افزایش ۲۰ درصدی میزان مصرف گاز در بخش خانگی نسبت به سال ۹۸ خبر داد.

 

*** افزایش مصرف گاز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد عسگری با تاکید به اینکه برای تامین گاز زحمت زیادی کشیده می‌شود و به نظر می‌رسد که اکنون میزان مصرف گاز نقطه هشدار را نیز رد کرده است، اظهار داشت:

در حال حاضر میزان مصرف بخش خانگی و تجاری به ۵۸۱ میلیون متر مکعب رسیده که نسبت به سال ۹۸ حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

در این شرایط مشترکان باید به مدیریت مصرف توجه ویژه‌ای داشته باشند و از مصارف غیر ضروری بپرهیزند تا بتوان شرایط پیش رو را بدون مشکل پشت سر گذاشت چراکه تنها با مدیریت مصرف در بخش خانگی می توان از این چالش عبور کرد.

 

وی با اشاره به تخصیص گاز به بخش نیروگاه و صنایع، گفت:

بر اساس میزان گاز موجود توافقاتی با نیروگاه ها و صنایع برای تخصیص گاز صورت گرفته و پس از گذر از شرایط سرما که حدود یک ماه دیگر طول می کشد شرایط به روال سابق بازمیگردد.

 

*** الویت اول تامین گاز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در پایان با اشاره به اینکه الویت اول تامین گاز بخش خانگی و تجاری هستند، بیان کرد:

هدف ما این است که در صنایع و نیروگاه‌ها نیز قطعی گاز نداشته باشیم تا مجبور شوند به سوخت دوم مراجعه کنند اما اگر مصارف خانگی و تجاری کنترل‌نشده افزایش یابد چاره‌ای جز استفاده از سوخت دوم نیست.

نیروگاهای اطراف تهران گاز و یا نفت و گاز مصرف می‌کنند و هنوز سوخت مازوت در این نیروگاه‌ها مورد استفاده قرار نگرفته است، اکنون فرآورده ارسالی به صنایع و نیروگاه‌ها در نزدیکی شهرهای بزرگ یورو ۴ و با کیفیت بالا است و هیچ مشکلی در این راستا وجود ندارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول