کد خبر:250155
پ
پروازهای داخلی
درخواست انجمن شرکت‌های هواپیمایی از رئیس جمهور:

محدودیت فروش ۶۰ درصد صندلی پروازهای داخلی برداشته شود

انجمن شرکت‌های هواپیمایی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار رفع محدودیت فروش ۶۰ درصد صندلی هواپیماها در پروازهای داخلی شد.

انجمن شرکت‌های هواپیمایی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار رفع محدودیت فروش ۶۰ درصد صندلی هواپیماها در پروازهای داخلی شد.

 

*** رفع محدودیت فروش ۶۰ درصد صندلی هواپیماها در پروازهای داخلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، انجمن شرکت‌های هواپیمایی به نمایندگی از شرکت‌ها، طی نامه‌ای از رئیس جمهور تقاضا کرد تا نسبت به لغو محدودیت ۶۰ درصدی ظرفیت در پروازهای داخلی تجدید نظر کند.

 

در این نامه که به امضای رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی رسیده است، خطاب به رئیس جمهور، عنوان شده است:

به استحضار می‌رساند صنعت حمل و نقل کشور پس از شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های تردد دچار آسیب بسیار شدیدی شده است، به طوری که در ۶ ماهه اول سال جاری بیش از ۴۳ درصد مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصد مسافران پروازهای خارجی کاهش یافته و بسیاری از هواپیماها به دلیل عدم وجود مسافر زمین‌گیر شدند.

از سوی دیگر اعمال محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی فشار اقتصادی وارده به شرکت‌های هواپیمایی را مضاعف کرده است، این در حالی است که اعمال محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها در پروازها تاکنون از سوی سازمان بهداشت جهانی و سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری و انجمن بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا آثار آن را بر سفرهای هوایی رصد می‌کنند، توصیه یا مورد تاکید قرار نگرفته و تحقیقات علمی و دانشگاهی شرکت‌های سازنده هواپیما و یاتا (انجمن بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی) بر روی سیستم تهویه هوا در کابین هواپیما و نوع چینش صندلی، حاکی از احتمال بسیار اندک ابتلاء مسافران در هواپیما است.

آخرین آمار منتشر شده یاتا حاکی از احتمال ابتلای یک مورد در ۲۷ میلیون مسافر قبل از الزام به استفاده از ماسک در پروازها بوده است.

 

*** لغو اعمال محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت پروازها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بخش پایانی این نامه پیرامون محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما، آماده است:

با عنایت به درخواست‌های متعدد رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به لحاظ اینکه محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما تاکنون در دنیا اجرا نشده است و با هماهنگی به عمل آمده با وزارت بهداشت که همه مسافران در ورودی ترمینال‌ها مورد تب سنجی قرار گرفته و قبل از صدور بلیت و صدور کارت پرواز با سامانه بانک اطلاعاتی مبتلا به کرونا در وزارت بهداشت کنترل و در صورت دارا بودن تست مثبت کرونا از پرواز آنها جلوگیری به عمل می آید، خواهشمند است به منظور جلوگیری از زیان بیشتر به شرکت‌های هواپیمایی داخلی در خصوص لغو اعمال محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت پروازها، دستور شایسته صادر و مراتب را امر به ابلاغ فرمایند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول