کد خبر:252674
پ
جزییات برگزاری سه کارگاه با موضوع خیابان ولیعصر
مدیر پروژه خیابان ولی عصر (عج):

جزییات برگزاری سه کارگاه با موضوع خیابان ولیعصر

مدیر پروژه خیابان ولی عصر (عج)، جزییات برگزاری سه کارگاه با موضوع خیابان ولیعصر را تشریح کرد.

مدیر پروژه خیابان ولی عصر (عج)، جزییات برگزاری سه کارگاه با موضوع خیابان ولیعصر را تشریح کرد.

 

*** برگزاری سه کارگاه با موضوع خیابان ولیعصر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وحید قاسمی با اشاره به جزییات برگزاری سه کارگاه با موضوع خیابان ولیعصر (عج)، اظهار کرد:

امروز با مردمی روبرو هستیم که به دلیل رسانه‌ها و فضای مجازی دارای فهم عکاسی و گرافیک هستند و تصاویر را درک می‌کنند همین عوامل سبب شد تا از نظر اجتماعی خیابان ولیعصر (عج) را اسکن کنیم.

 

وی با بیان اینکه با بررسی و مطالعات صورت گرفته ۳۶ نقطه در طول خیابان ولی‌عصر(عج) شناسایی شد که این نقاط فرصت‌هایی را برای طراحی جهت ارتقای کیفی خیابان در اختیار قرار می‌دهد، افزود:

سه کارگاه ملاقات با خیابان مجالی برای طراحانه اندیشیدن به فرصت‌های شهری خیابان ولی‌عصر(عج)، سه کارگاه مجالی برای بیان عکاسانه‌ خیابان ولیعصر (عج) و ۲ کارگاه گرافیک برنامه اصلی ملاقات با خیابان است که از دی ماه آغاز شده است.

بخشی از کارگاه‌ها مجازی و بخشی دیگری حضوری است.

 

*** کارگاهی برای ملاقات با شهر به بهانه خیابان ولیعصر

 

قاسمی این کارگاه‌ها را حلقه‌های به هم پیوسته عنوان کرد و گفت:

نیازی به داشتن تخصص طراحی یا عکاسی برای حضور در کارگاه‌ها نیست بلکه کافی‌ است دلتان بخواهد با شهر زندگی کنید.

کارگاه‌های ملاقات با خیابان ولیعصر (عج) نه کلاس معماری و طراحی است نه کلاس عکاسی بلکه بساط ملاقات با شهر است برای اینکه ارزش افزوده برای فرد و شهر داشته و بعد از این فرد یک سرمایه اجتماعی برای شهر باشد.

 

مدیر پروژه خیابان ولی عصر (عج) در ادامه، تصریح کرد:

وقتی درباره ملاقات صحبت می‌شود مساله دیدن و آشنایی است، درواقع در ملاقات فهم به وجود می آید اما، ما عموما با شهر برخورد می کنیم ملاقات نمی‌کنیم درحالی که خیابانی مانند ولیعصر (عج) با این تجربه زیسته و با فرصت‌هایش باید ملاقات شود.

زمانی که در این خیابان ۱۸ کیلومتری قدم میزنیم با گوشه های رها شده ای برخورد می‌کنیم که نادیده گرفته شده‌اند اما، می‌توان از آنها به عنوان فرصتی برای آشنایی استفاده کرد.

بنابراین در کارگاه ملاقات با خیابان به جای اینکه از مشاور استفاده شود، اعلام شد هر شهروند با هر سطح تحصیلات و یا تخصص می تواند در کارگاه‌های طراحان شرکت و یکی از این گوشه‌های رها شده را ساماندهی کند.

 

*** مدیریت شهری به چه معنا است؟

 

قاسمی برگزاری این سه کارگاه را بهانه‌ای برای مشارکت همه در ساخت شهر، تصویرسازی از خیابان ولیعصر (عج) و آشتی با شهر عنوان کرد و گفت:

وقتی از درامی به نام ولیعصر که خود در درامی دیگر به عنوان تهران قرار دارد صحبت می‌شود، از یک کل واحد حرف نمی‌زنیم یا از یک کلان روایت گرچه همه این خیابان را به یک اسم می شناسیم اما از مجموعه‌ای از خرده روایت‌هایی حرف میزنیم که خود یکسری سابقه‌های زیسته شده شهری دارند و خیابان ولیعصر (عج) را شکل دادند.

این شخصیت‌ها می‌تواند مهدیه تهران، تئاتر شهر، راه آهن و… باشد اما، فقط اینها نیستند، بلکه معماران و شخصیت‌های دیگر هم درام خیابان ولیعصر (عج) هستند که به دلایل گوناگون و کارگردان کارنابلد سبب شده یک چیزهایی دیده شود و یک چیزهایی دیده نشود.

 

مدیر پروژه خیابان ولی عصر (عج) برگزاری این کارگاه‌ها را تلاش در جهت این موضوع عنوان کرد که هر کس جمله خودش را به جا، به موقع و در شرایط خودش مطرح کند و گفت:

مدیریت شهری یعنی کارگردان کار بلدی که می‌داند چه کسی در چه موقعی به چه شکلی جمله خود را بگوید.

 

*** جزییات برگزاری سه کارگاه با موضوع خیابان ولیعصر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در کارگاه نخست که از دی‌ماه تا اسفندماه ۹۹ برگزار می‌گردد، ۱۴ نقطه انتخاب شده است تا با حضور علاقمندان، حرفه‌مندان، دانشجویان و همه‌ کسانی که شهر برایشان دارای اهمیت است در همراهی با شورای علمی و راهبری راهبرهای کارگاه‌ها، این فرصت‌ها به شهر افزوده شود.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس‌های زیر مراجعه کنید:

https://valiasr.tehran.ir/events

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول