کد خبر:250051
پ
مصطفی رجبی مشهدی
سخنگوی صنعت برق:

آغاز برخورد قضایی با تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارزها

سخنگوی صنعت برق از آغاز برخورد قضایی با تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارزها خبر داد.

سخنگوی صنعت برق از آغاز برخورد قضایی با تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارزها خبر داد.

 

*** مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به راهکارهای تاثیرگذار در کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ها، اظهار کرد:

جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز، از مهمترین محورهای تعیین شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌هاست.

 

وی با بیان اینکه مراکز غیرمجاز استخراج رمز ار‌ز در صورت کشف، ضمن الزام به پرداخت هزینه برق مصرفی، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند، خاطرنشان کرد:

سیاست وزارت نیرو، حمایت از تشکیل مزارع استخراج رمز ارزها در کشور و سایر مراکز استخراجی است که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند.

با این حال، با آن دسته از مراکز استخراج که به صورت غیرمجاز از برق با تعرفه‌ای به غیر از تعرفه مربوطه استفاده می‌کنند، به شدت برخورد خواهد شد.

 

رجبی مشهدی در ادامه افزود:

در همین راستا در صورت شناسایی مراکز غیرقانونی استخراج ر‌مز ارزها، جریان برق آن‌ها قطع و علاوه بر معرفی افراد خاطی به مراجع قضایی، هزینه برق مصرفی و خسارات وارده به شبکه برق نیز از متخلفان دریافت می‌شود.

 

*** شناسایی مراکز غیرمجاز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی صنعت برق در پایان پیرامون مراکزی که با مجوز قانونی به فعالیت در این زمینه مشغول هستند، اظهار داشت:

تاکنون ۲۴ مرکز استخراج رمز ارز با ظرفیت بیش از ۳۱۰ مگاوات مجوز فعالیت گرفته‌اند.

متاسفانه در این رابطه عده‌ای به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند و تاکنون ۱۶۲۰ مرکز غیرمجاز با ظرفیت حدود ۲۵۰ مگاوات شناسایی شده‌اند که از این میان بیش از ۵۰۰ مرکز (۳۰ درصد) به کمک گزارش عاملان شناسایی کشف شده است.

همچنین عاملان شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها، تا سقف ۱۰ میلیون تومان مشمول دریافت پاداش خواهند بود و اطلاعات عاملان شناسایی، محرمانه تلقی شده و شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق اقدامات لازم برای صیانت و جلوگیری از افشای آن را انجام می‌دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول