اخبار برگزیده

کد خبر:250154
پ
۱۳۹۷۰۹۱۱۰۰۰۶۹۱_Test_PhotoN
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

پیشنهاد درآمد ۲۰ هزار میلیارد تومانی از تراکنش‌های بانکی در بودجه ۱۴۰۰

 یکی از راه‌های درآمدی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس، دریافت عوارض از تراکنش‌های بالای بانکی است.

 یکی از راه‌های درآمدی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس، دریافت عوارض از تراکنش‌های بالای بانکی است.

 

*** راه‌های درآمدی در لایحه بودجه ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکی از راه‌های درآمدی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پیشنهاد دریافت عوارض از تراکنش‌های بالای بانکی است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، در صورت وضع عوارض هزار تومانی برای تراکنش‌های ۱۰ میلیون تومان به بالا  در طول سال می‌توان ۴ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل می‌شود و اگر ۵ هزار تومان برای تراکنش ۱۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شود، می‌توان۲۰ هزار میلیارد تومان وصولی داشت.

 

در این راستا مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی ابعاد لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اعلام کرد:

وضع عوارض بر تراکنش‌های بانکی در حال حاضر از تراکنش‌های کارت به کارت و خرد زیر ۵ میلیون تومان، کارمزد دریافت می‌شود، اما بابت تراکنش‌های صورت گرفته در ساتنا، پایا، تراکنش‌‎های درون بانکی و چک هزینه بسیار پایینی از طرفین تراکنش دریافت می‌شود.

 

*** پیشنهاد درآمد ۲۰ هزار میلیارد تومانی از تراکنش‌های بانکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکی از منابعی که می‌توان برای پوشش کسری بودجه از آن استفاده کرد، وضع عوارض بر این تراکنش‌های بانکی است.

در صورت وضع عوارض بسیار پایین بر این تراکنش‌ها، هزینه قابل توجهی به مردم به ویژه اقشار کم درآمد بار نمی‌شود.

مطابق بررسی‌های انجام شده و با فروض بدبینانه در صورت دریافت یک ده هزارم این تراکنش‌ها به عنوان عوارض، هزار تومان برای تراکنش ۱۰ میلیون تومانی در طول یک سال ۴ هزار میلیارد تومان منابع قابل حصول است. با تعیین پنج در ده هزار، ۵ هزار تومان برای تراکنش ۱۰ میلیون تومانی به عنوان عوارض تراکنش، در یک سال ۲۰ هزار میلیارد تومان قابل حصول است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول