کد خبر:250191
پ
نمایشگاه‌های بهاره
نایب رییس اتاق اصناف ایران:

برگزاری نمایشگاه‌های بهاره ، آسیب دیگری برای حوزه اصناف است

نایب رییس اتاق اصناف ایران معتقد است، اصناف سال جاری به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا خسارت‌های زیادی متحمل شدند و برگزاری نمایشگاه‌های بهاره آسیب دیگری برای این حوزه محسوب می‌شود.

نایب رییس اتاق اصناف ایران معتقد است، اصناف سال جاری به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا خسارت‌های زیادی متحمل شدند و برگزاری برگزاری نمایشگاه‌های بهاره آسیب دیگری برای این حوزه محسوب می‌شود.

 

*** برگزاری نمایشگاه‌های بهاره

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلال‌الدین محمد شکریه با اشاره به نزدیک شدن به بازار شب عید، اظهار داشت:

اکنون با نزدیک شدن به بازار شب عید بار دیگر موضوع برگزاری نمایشگاه‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مطرح شد، اما با توجه به شرایط اقتصادی اصناف به دلیل تعطیلی‌های مکرر از اسفند ماه سال ۹۸ با استقبال چندانی روبرو نخواهد شد و انتظار می رود دولت نیز شرایط رکود بازار و خسارت‌های وارده به اصناف را درنظر بگیرد.

 

*** فشار اقتصادی 

 

وی با بیان اینکه اصناف به لحاظ اقتصادی تحت فشار قرار دارند، تصریح کرد:

بازاریان کشور از اسفندماه سال ۹۸ به دلیل بیماری کرونا بسیار متضرر شدند و طرح هایی ارائه شده نیز پاسخگوی نیاز و رفع خسارات وارده به اصناف نبود.

اکنون در این برهه با تثبیت نرخ ارز، بازار به آرامش برسد و زمانی که نرخ ارز ثابت باشد، میزان عرضه و تقاضا متوازن خواهد شد و بازار خودش را باز می‌یابد و اقتصاد پایداری خواهد داشت، اما در شرایط کنونی و رکود بازار نمی توان انتظار داشت که تمام مطالبات اقتصادی اصناف برآورده شود.

 

*** آسیب‌های کرونا و پسا کرونا به اصناف 

 

وی ضمن تاکید بر اینکه آسیب‌هایی که از کرونا و پساکرونا به اصناف وارد شد، جدی است، اضافه کرد:

این آسیب‌ها و خسارت‌های وارده از کرونا محدود به ایران نیست و همه کشورها با این مشکل روبرو شده اند و دولت تدابیر مناسبی برای احیای بخش اقتصادی کشوردرنظر بگیرد.

امروز به دلیل بحران کرونا حجم سفارشات کسبه برای بازار شب عید نسبت به سال‌های ۹۸ بسیار کمتر است و این امر ناشی از کاهش خریدهای نوروزی و افزایش قیمت کالاهاست.

 

*** کاهش تقاضا در روزهای پایانی سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رییس اتاق اصناف ایران در پایان با اشاره به کاهش تقاضا در روزهای پایانی سال، تاکید کرد:

چنانچه میزان شیوع کرونا باز در روزهای پایانی سال صعودی باشد، میزان خریدها کاهش خواهد یافت و اصناف سال جاری نیز همانند سال ۹۸ کسب و کار خوبی را نخواهند داشت و انتظار می رود دولت برای سال جاری طرح و برنامه مناسبی را برای جبران خسارت اصناف موردنظر داشته باشد.

ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران شیوع یافت و همسو با تعطیلی، محدودیت‌هایی را به دنبال داشت و اصناف در این مدت در چهار گروه شغلی تقسیم شدند و اصنافی که نیازهای روزمره شهروندان را تامین می‌کنند در گروه نخست جای گرفته‌اند که اجازه فعالیت در مناطق قرمز را دارند و تغییراتی نیز دردسته‌بندی‌های اصناف انجام شده است.

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول