کد خبر:249878
پ
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای
مدیرکل دفتر حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری:

افزایش ۴۹ درصدی کامیون‌های خروجی از پایانه‌های مرزی/ توقف کامیون‌ در مرزها ۲۰ درصد کاهش یافت

مدیرکل دفتر حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری از افزایش ۴۹ درصدی کامیون‌های خروجی از پایانه‌های مرزی در آذر ماه سال ۹۹ نسبت به آبان ماه خبر داد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری از افزایش ۴۹ درصدی کامیون‌های خروجی از پایانه‌های مرزی در آذر ماه سال ۹۹ نسبت به آبان ماه خبر داد.

 

*** روند جهشی تردد از مرزهای زمینی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جواد هدایتی با بیان این مطلب، اظهار کرد:

در آذرماه سال جاری ۱۵۹ هزار و ۹۹۶ دستگاه کامیون از پایانه‌های مرزی جاده‌ای تردد کرده‌اند که از روند جهشی تردد از مرزهای زمینی کشور حکایت دارد.

از این تعداد حدود ۳۷ هزار دستگاه کامیون مربوط به صادرات کالا، ۱۰ هزار دستگاه کامیون مربوط واردات کالا و ۷۵۰۰ دستگاه کامیون هم اقدام به ترانزیت با حمل مستقیم یا یکسره کرده‌اند.

در ماه مورد اشاره مرز بازرگان جایگاه نخست صادرات و واردات را به خود اختصاص داد، مرز جلفا در رتبه دوم واردات و آستارا در رتبه دوم صادرات از طریق حمل یکسره قرار گرفت.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

در این مدت فعال‌ترین مرز کشور در زمینه ترانزیت کالا پایانه مرزی باشماق کردستان و پس از آن پایانه مرزی دوغارون بوده است، همچنین بیشترین صادرات به‌ صورت ترانشیپمنت در مرز پرویزخان صورت پذیرفته است.

 

*** افزایش ۴۹ درصدی خروج از پایانه‌های مرزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پایان، بیشترین مبادلات و تردد کامیون‌ها را در پایانه‌های مرزی کشورهای عراق و افغانستان اعلام کرد و گفت:

یکی از اقدامات شاخص رخ داده در آذرماه، افزایش ۴۹ درصدی خروج از پایانه‌های مرزی و در نتیجه کاهش ۲۰ درصدی تعداد کامیون‌های متوقف در پس‌کرانه پایانه‌های مرزی کشور بوده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول