کد خبر:250089
پ
نوده فراهانی اصناف
رئیس اتاق اصناف تهران:

آغاز فعالیت مشروط تالارهای پذیرایی پس از یک سال/ احتمال بازگشایی از هفته آینده

رئیس اتاق اصناف تهران از آغاز فعالیت مشروط تالارهای پذیرایی پس از یک سال از هفته آینده خبر داد.

رئیس اتاق اصناف تهران از آغاز فعالیت مشروط تالارهای پذیرایی پس از یک سال از هفته آینده خبر داد.

 

*** آغاز فعالیت مجدد تالارهای پذیرایی از هفته آینده 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قاسم نوده فراهانی با اشاره به اینکه متاسفانه با شیوع بیماری کرونا تمام واحدهای صنفی تالارهای پذیرایی در تهران و سطح کشور تعطیل شدند و این ضرر و زیان جبران‌ناپذیری را به این واحدها وارد کرده است، اظهار کرد:

با توجه به بررسی‌های کارشناسی، تالارهای پذیرایی تهران که با شیوع ویروس کرونا از اواخر سال ۹۸ فعالیت آنها متوقف شده بود، در آستانه آغاز فعالیت مجدد از هفته آینده هستند.

در جلسه‌ای که روز گذشته با حضور فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران برگزار شد، تمام نقطه نظرات بررسی‌های کارشناسی در این زمینه ارائه و مقرر شد چنانچه تالارهای پذیرایی در تهران با یک سوم ظرفیت خود میهمان بپذیرند، فعالیت مجددا این واحدهای صنفی آغاز شود.

 

وی در ادامه، خاطر نشان کرد:

تصمیم نهایی در این جلسه این شد که با طرح این مساله با استانداری تهران، اگر استانداری موافقت کند تالارهای پذیرایی از هفته آینده فعالیت خود را آغاز کنند به شرطی که با یک سوم ظرفیت کار کنند تا ضمن رعایت فاصله‌گذاری، پروتکل‌های بهداشتی نیز در این واحدهای صنفی به دقت رعایت شود.

 

*** حل مشکلات تالارهای پذیرایی

 

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به تعداد تالارهای پذیرایی در تهران، یادآور شد:

بیش از ۶۰۰ تالار پذیرایی در تهران وجود دارد که متاسفانه از اواخر سال ۹۸ تعطیل شده‌اند و نیروی انسانی آن نیز بیکار شده و ضرر زیادی متوجه تالارهای پذیرایی شده است.

به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم و شهروندان، تاکنون مشکلات زیادی از واحدهای صنفی را با برگزاری جلسات کارشناسی با مسئولان حل و فصل کردیم و امیدواریم بتوانیم با موافقت استانداری تهران مشکلات این واحدهای صنفی را نیز برطرف کنیم.

 

وی در مورد میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی در سطح شهر تهران، اظهار داشت:

بازرسی‌های مستمر اتاق اصناف و اتحادیه‌ها نشان می‌دهد که خوشبختانه تمام واحدهای صنفی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصمم هستند، به طوری که هم اکنون افراد بدون ماسک نمی‌توانند وارد واحدهای صنفی در سطح شهر تهران شوند.

 

*** اصلاح قانون نظام صنفی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتاق اصناف تهران در پایان با اشاره به اهمیت قانون نظام صنفی، اصلاح جامع این قانون را ضروری دانست و گفت:

با آغاز جلسات بررسی بندهای طرح پیشنهادی اصلاح قانون نظام صنفی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می‌توانیم در خصوص اصلاحات قانون نظام صنفی در کشور اظهار نظر کنیم.

قانون نظام صنفی نیازمند اصلاحات اساسی است و باید بازنگری در قانون بصورت جامع صورت پذیرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول