کد خبر:249514
پ
پارس-خودرو-۶۹۶x464
صنایع بر اساس اطلاعات کدال گزارش می‌دهد:

رشد بیش از ۴ برابری فروش پارس خودرو نسبت به سال گذشته/ خپارس رکورد زد

فروش پارس خودرو که در بازار سرمایه با نماد خپارس شناخته می‌شود، در ۹ ماهه نخست سال جاری به ۱۹۹۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با رشد بیش از ۴ برابری همراه بوده است.

فروش پارس خودرو که در بازار سرمایه با نماد خپارس شناخته می‌شود، در ۹ ماهه نخست سال جاری به ۱۹۹۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با رشد بیش از ۴ برابری همراه بوده است.

 

*** پارس خودرو در بازار سرمایه

 

به گزارش صنایع و بر اساس اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار در سامانه کدال، نماد خپارس در آذرماه سال جاری با جهش فروش همراه بوده و ۳۳۰ میلیارد تومان فروش داشته است.

فروش آذرماه رکورد جدیدی برای شرکت محسوب می‌شود و نسبت به آبان ۹۹ با رشد ۵۲ درصدی همراه بوده است.

پارس خودرو در آذرماه سال جاری تعداد ۸۰۷۵ دستگاه انواع محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به ماه آبان رشد ۴۹ درصدی را نشان می‌دهد.

بیشترین فروش شرکت مربوط به گروه Q200 می باشد که در آذر نرخ فروش هر دستگاه برابر با ۶۷٫۵ میلیون تومان بوده که نسبت به آبان‌ماه تغییر چندانی نداشته است.

نرخ فروش گروه برلیانس نیز با ۲۳ درصد کاهش به ۴۴٫۵ میلیون تومان و نرخ فروش گروه رنو با ۹ درصد کاهش به ۴۳ میلیون تومان رسیده است.

 

*** فروش پارس خودرو

 

جمع فروش فصل پاییز ۸۳۱ میلیارد تومان و جمع فروش تابستان و بهار نیز به ترتیب ۶۲۸ و ۵۴۵ میلیارد تومان گزارش شده است.

همچنین جمع فروش ۹ ماهه نخست سال جاری شرکت، به ۱۹۹۸ میلیارد تومان رسیده که این عدد در مدت مشابه سال ۹۸، به میزان ۴۴۳ میلیارد تومان بوده است.

 

*** خپارس در نخستین هفته زمستان

 

نماد خپارس در نخستین هفته معاملاتی دی‌ماه با رشد ۱۸ درصدی، افزایش ۱۳۵ تومانی را تجربه کرد و باعث شد ارزش هر سهم این نماد در پایان معاملات ۷ دی‌ماه به قیمت پایانی ۸ هزار و ۸۱۰ ریال برسد.

طی معاملات ۷ دی‌ماه، ارزش معاملات این نماد در حدود ۱ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال توسط ۱۳ هزار و ۸۵۰ تعداد معامله و حدود ۱۵۵ میلیون برگ سهم برآورد شده است.

شایان ذکر است، خپارس طی یک ماهه گذشته ۱۲ درصد بازدهی داشته است.

 

 

*** کارنامه خپارس در یک سال گذشته/ سبقت از رقبا

 

به گزارش صنایع، در پایان پیرامون پارس خودرو در بورس باید گفت:

نماد خپارس در یک سال گذشته، ۵۱ درصد روزهای معاملاتی خود را مثبت و ۴۱ درصد را منفی سپری کرده است.

میانگین تعداد خریداران این سهم در ۱۲ ماه گذشته، ۴ هزار و ۲۴۸ مورد و میانگین فروشندگان این سهم در بازه زمانی ذکر شده، ۲ هزار و ۵۹۵ مورد بوده است.

همچنین لازم به ذکر است، بازدهی نماد خپارس در معاملات هفته نخست دی‌ماه، در حالی مثبت می‌باشد که اکثر نمادهای شناخته شده این گروه بازدهی چشمگیر و مثبتی در بازه زمانی مذکور نداشته‌اند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول