کد خبر:249453
پ
سکه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قیمت سکه ۵۰ هزارتومان بالا رفت

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، ۱۰ دی‌ماه با ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به ۹ دی، ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، ۱۰ دی‌ماه با ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به ۹ دی، ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

 

*** قیمت سکه و طلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ساعت ۱۴ و۳۰ دقیقه ۱۰ دی‌ماه، ارزش سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در مقابل ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی به دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شد.

در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۴۶ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید.

انس جهانی طلا نیز به قیمت یک‌هزار و ۸۷۸ دلار و ۱۹ سنت فروخته شد.

 

*** تاثیر بازار ارز بر قیمت سکه و طلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی‌ها نشان می‌دهد در هفته‌های گذشته قیمت سکه و طلا متأثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و نوسان ارزی و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا موثر بود.

همچنین کاهش نرخ اونس جهانی طلا نیز باعث افت قیمت طلا و سکه شده و کارشناسان افت بیشتر اونس جهانی طلا در هفته‌های آینده را پیش‌بینی کرده‌اند.

آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در ماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری را کاهش خواهد داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول