کد خبر:249429
پ
سقف معافیت مالیاتی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

۳۵ دستگاه دولتی، سقف معافیت مالیاتی حقوق را رعایت نکردند

دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه ۹۸ از اجرا نشدن سقف معافیت مالیاتی حقوق در ۳۵ دستگاه‌ و مرکز دولتی خبر داد.

بر اساس گزارش دیوان محاسبات، ۳۵ دستگاه دولتی سقف معافیت مالیاتی حقوق را رعایت نکردند.

 

*** عدم اجرای سقف معافیت مالیاتی حقوق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه ۹۸ از اجرا نشدن سقف معافیت مالیاتی حقوق در ۳۵ دستگاه‌ و مرکز دولتی خبر داد.

در این گزارش راجع به بند الف قانون بودجه سال ۹۸، آمده است:‌

سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶/۱۲/۴ و اصلاحات بعدی آن در سال ۹۸ سالانه مبلغ سیصد و سی میلیون ۳۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال تعیین می‌شود.

نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق‌العاده ( به استثنای تبصره‌های (۱) و (۲) ماده (۸۶) قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با رعایت ماده (۵) قانون اصلاح پاره ای از مقررات مربوط به اعضای هیأت علمی مصوب ۱۳۶۸/۱۲/۱۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی) و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ده درصد (۱۰٪) و نسبت به مازاد یک و نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه پانزده درصد (۱۵٪) و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه بیست درصد (۲۰%) و نسبت به مازاد چهار برابر تا شش برابر آن مشمول مالیات بیست و پنج درصد (۲۵%) و نسبت به مازاد شش برابر سی و پنج درصد (۳۵٪) است.

میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد (۵۷) و (۱۰۱) قانون مالیات‌های مستقیم سالانه مبلغ دویست و پنجاه و هشت میلیون ( ۲۵۸,۰۰۰,۰۰۰ ) ریال تعیین می‌شود.

 

*** ابلاغ بخشنامه سقف معافیت مالیاتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دیوان محاسبات در تفریغ بند الف بودجه، آورد:

سازمان امور مالیاتی کشور، سقف معافیت مالیاتی موضوع این بند را طی بخشنامه مورخ ۱۳۹۸/۱/۲۶ جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ نموده است.

در محدوده بررسی‌ها، به استثناء دستگاه‌های اجرایی مندرج در جدول زیر، نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان بخش دولتی و غیردولتی پس از کسر معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶/۱۲/۴ و اصلاحات بعدی آن، در سال ۹۸ با رعایت نصاب‌های مقرر در حکم این بند محاسبه شده است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول