کد خبر:249380
پ
وزیر راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی:

گزارش سانحه هواپیمای اوکراینی ، نهایی و به زودی منتشر می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن گزارش سانحه هواپیمای اوکراینی و انتشار آن در آینده نزدیک خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن گزارش سانحه هواپیمای اوکراینی و انتشار آن در آینده نزدیک خبر داد.

 

*** اعلام گزارش سانحه هواپیمای اوکراینی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره سرنوشت جلسات ایران و اوکراین درباره سانحه هوایی برای پرواز تهران- کی یف، اظهار کرد:

رسیدگی به سانحه هوایی به دور از هرگونه حاشیه و رفتار غیرحرفه‌ای انجام شده است.

طبق مقررات بین‌المللی موسوم به انکس ۱۳، شرکت بهره‌بردار که اوکراینی‌ها بودند و شرکت سازنده یعنی بویئنگ آمریکا در فرآیند بررسی سانحه نقش داشتند و جمع‌بندی سانحه تمام شده است.

گزارش نهایی به زبان انگلیسی پرینت شده است و در اختیار تمام ذی نفعان قرار گرفته و به زودی در سامانه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری برای همه مردم قابل مطالعه خواهد بود.

 

*** مالیات از خانه‌های خالی

 

وی در خصوص سرنوشت اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیز، گفت:

وظیفه ما طراحی و ایجاد سامانه جامع املاک و اسکان بود که سال قبل رونمایی و عملیاتی شد.

یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خالی را شناسایی و برای مالکان پیام فرستادیم و با راستی آزمایی مقدماتی و اولیه از حدود سه ماه پیش نیز حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی به سازمان امور مالیاتی معرفی شده است و آنها می‌توانند به موجب قانون نسبت به اخذ مالیات اقدام کنند

هدف مهمی که دولت تعقیب می‌کند این است که مسکن را به عنوان وسیله زندگی از یک کالای سرمایه‌ای خارج و نگذاریم تبدیل به کالای سرمایه‌ای شود.

وقتی بیان می‌کنیم ۲.۵ میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد معنایش این است که سرمایه در تله افتاده و حبس شده است و در چرخه اقتصاد قرار ندارد.

 

وزیر راه و شهرسازی در پایان با بیان اینکه تعداد خانه را که با تعداد خانوار مقایسه می‌کنیم متوجه می‌شویم کمبود واحد مسکونی نداریم، افزود:

برخی می‌گویند، دولت تحرک و تولید مسکن نداشته و تولید مسکن متوقف شده است، اما با توجه به ۲.۵ میلیون واحد خالی، تعداد خانوارها با واحدهای خایل همتراز است و کمبود مسکن نداریم.

 

*** جزئیات حادثه هواپیمای بوئینگ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز که در ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه  ۱۸ دی ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز کرده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند.

چند روز بعد از این حادثه مشخص شد که خطای انسانی موجب اصابت موشک به این هواپیمای مسافری شده است.

و بعد از وقوع این حادثه، جلسات چند جانبه ایران با کشورهای ذی نفع در سانحه سقوط در محل سازمان هواپیمایی ایران برگزار شد.

در این مذاکرات، طرفین بر سر اخذ غرامت به تفاهم رسیدند و گزارش نهایی سانحه سقوط توسط ایران آماده و به زودی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول