کد خبر:249459
پ
پورابراهی
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

مولدسازی دارایی‌های دولت، یکی از راهکارهای تامین منابع بودجه/ دارایی ۱۸ هزار هزار میلیارد تومانی دولت

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به دارایی ۱۸ هزار هزار میلیارد تومانی دولت، مولدسازی دارایی‌های دولت را یکی از راهکارهای تامین منابع بودجه دانست.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به دارایی ۱۸ هزار هزار میلیارد تومانی دولت، مولدسازی دارایی‌های دولت را یکی از راهکارهای تامین منابع بودجه دانست.

 

*** اثرات لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد رضا پورابراهیمی در نشستی که ۱۰ دی ماه با موضوع اثرات لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر بازار سرمایه در فضای مجازی برگزار شد، اظهار داشت:

امکان اینکه ما بتوانیم ظرفیت پالایشگاه‌های کشور را نزدیک به ۱۵ درصد یعنی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار بشکه نفت افزایش دهیم، وجود دارد ضمن اینکه فراورده‌های نفتی قابل تحریم نیز نیستند امیدواریم در کمیسیون تلفیق این بخش وارد شود.

همچنین ساخت پالایشگاه‌های جدید و اتمام طرح‌های نیمه تمام پالایشی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای واردات نفت می‌تواند به افزایش صادرات و درآمدهای نفتی کمک کند.

بودجه ۱۴۰۰ حدود ۳۲۰ هزار میلیارد تومان ناترازی عملیاتی دارد که باید برای آن تصمیم‌گیری صورت گیرد فارغ از اینکه در سر فصل‌های اصلاح ساختار چه کاری انجام خواهیم داد.

با توجه به نامه رهبری درباره اصلاح بودجه، دولت نامه‌ای به رئیس مجلس نوشت و در آن اعلام کرد باتوجه به اینکه باید برای ۹۳ هزار میلیارد تومان منابع جدید ایجاد شود ۵۳ هزار میلیارد تومان آن از طریق اوراق بدهی ایجاد شود.

اینکه کشش بازار ما به چه شکلی است آثار و تبعات آن چیست، اثر آن در افزایش نرخ بهره به چه میزان خواهد بود و شیوه تأمین مالی بخش خصوصی چه می‌شود نکاتی است که باید در پیش فروش نفت لحاظ شود.

 

*** مولدسازی دارایی‌های دولت

۰

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان پیرامون یکی از راهکارهای تأمین منابع بودجه، بیان کرد:

مولدسازی دارایی‌های دولت هم مهم است چرا که دولت نزدیک به ۱۸ هزار هزار میلیارد تومان دارایی دارد و نکته قابل اتکا در افزایش منابع پایدار مولدسازی است.

باید از فروش دولتی نفت به سمت فروش بخش خصوصی برویم،  اگر وزارت نفت همراهی کند می‌توان بخشی از فروش نفت را از طریق بورس انرژی و غیره تأمین کرد.

 

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول