کد خبر:248945
پ
نیروگاه شازند
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

مازوت‌سوزی در نیروگاه شازند با وجود وعده رئیس جمهور

با وجود وعده‌های دولت مبنی بر جلوگیری از مازوت‌سوزی در نیروگاه شازند، در روزهای اخیر استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شدت گرفته است.

با وجود وعده‌های دولت مبنی بر جلوگیری از مازوت‌سوزی در نیروگاه شازند، در روزهای اخیر استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شدت گرفته است.

 

*** مازوت‌سوزی در نیروگاه شازند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با وجود وعده‌های دولت مبنی بر جلوگیری از سوخت مازوت در نیروگاه شازند، در روزهای اخیر استفاده از مازوت‌سوزی در نیروگاه شدت گرفته و موجب آلودگی هوا شده است.

مصرف مازوت در نیروگاه، این روزهای صدای اعتراض مردم منطقه و نمایندگان را بلند کرده است، این در حالی است که رئیس جمهور در سفربه استان مرکزی به مردم صراحتاً قول داد که به هیچ وجه در نیروگاه شازند از سوخت مازوت استفاده نخواهد شد و از تامین گاز برای مصرف آن خبر داده بود.

 

*** وعده رئیس جمهور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سال ۹۵ رئیس جمهوری در سفر به استان مرکزی قطع دائمی سوخت مایع و استفاده از گاز برای نیروگاه شازند را به مردم اراک وعده داد و ۱۲ مرداد سال جاری نیز با درخواست استاندار مرکزی در خصوص ممنوعیت استفاده از مازوت در نیروگاه حرارتی شازند موافقت کرد، اما از ۲۱ آذرماه نیروگاه حرارتی شازند روزانه ۶ و نیم میلیون لیتر مازوت سوزاند.

به گفته محیط زیست استان مرکزی مازوت مصرفی نیروگاه شازند از بی کیفیت‌ترین مازوت‌های مصرفی در کشور و تولید دی اکسید گوگرد آن به میزان سه برابر استاندارد است.

براساس مصوبه جلسه اضطراری کارگروه آلودگی هوا مقرر شد نیروگاه شازند روزانه بیش از ۲ میلیون لیتر مازوت مصرف نکند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول