کد خبر:248977
پ
نفت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قیمت نفت در ۹ دی‌ماه /طلای سیاه بر مدار صعود

قیمت نفت با توجه به افزایش تقاضا به دلیل کاهش دما در نیمکره شمالی و همچنین افزایش امید به موفقیت واکسن کرونا در جهان در معاملات ۹ دی با رشد قیمت همراه شد.

قیمت نفت با توجه به افزایش تقاضا به دلیل کاهش دما در نیمکره شمالی و همچنین افزایش امید به موفقیت واکسن کرونا در جهان در معاملات ۹ دی با رشد قیمت همراه شد.

 

*** قیمت نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اکنون در اغلب مناطق نیمکره شمالی زمین در آستانه سال نو میلادی هوای سرد حاکم است و این موضوع باعث شده تا تقاضا برای نفت خام با افزایش همراه شود. امری که رشد قیمت‌ها در بازار نفت را به دنبال داشته است.

همچنین اخباری مبنی بر موفقیت تولید واکسن‌ کرونا یکی یکی به گوش می‌رسد که جهان را به بازگشت به شرایط عادی پیش از کرونا امیدوارتر می‌سازد.

شرایطی که موجب رشد مصرف سوخت در جهان خواهد شد و قیمت طلای سیاه را افزایشی خواهد کرد.

با توجه به این موارد، قیمت نفت برنت با رشدی ۰.۶ درصدی در مقایسه با پایان معاملات ۸ دی‌ماه،‌ ۵۱ دلار و ۱۸ سنت در هر بشکه قیمت خورد.

نفت شاخص آمریکا نیز ۰.۶ درصد بالا رفت تا این نفت ۴۷ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه معامله شود.

 

*** اقتصاد جهانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آمارهای بانک جهانی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ میلادی اغلب کشورهای جهان رشد اقتصادی منفی را تجربه کرده‌اند، اما این روند در سال ۲۰۲۱ متوقف خواهد شد و اقتصاد جهانی به مدار صعود باز خواهد گشت. موضوعی که تقاضا برای نفت خام را افزایش خواهد داد تا امید تولیدکنندگان به قیمت‌های بالاتر بیشتر شود. 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول