کد خبر:249151
پ
پیشنهاد-طرح-ایجاد-رگولاتوری-به-مجلس-از-سوی-شورای-رقابت
رئیس شورای رقابت:

قیمت‌گذاری جدید ۱۸ خودرو از ۱۰ دی بر اساس متوسط قیمت بازار

رئیس شورای رقابت از قیمت‌گذاری جدید ۱۸ خودرو از ۱۰ دی ماه بر اساس متوسط قیمت بازار خبر داد.

رئیس شورای رقابت از قیمت‌گذاری جدید ۱۸ خودرو از ۱۰ دی ماه بر اساس متوسط قیمت بازار خبر داد.

 

*** قیمت‌گذاری جدید ۱۸ خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا شیوا پیرامون قیمت‌گذاری جدید خودروها، اظهار داشت:

تا امروز همه کسانی که در قرعه کشی ثبت نام کرده‌اند قیمت‌گذاری خودروی آن‌ها با فرمول قدیم خواهد بود، اما از فردا ۱۰ دی به بعد از فرمول جدید برای قیمت‌گذاری خودرو استفاده می‌شود.

 

وی با بیان اینکه هر سه ماه یکبار قیمت خودرو را از سازمان حمایت می‌گیریم، اضافه کرد:

از فردا ۱۸ خودرو شامل پژو پارس، پژو ۲۰۷ اتومات، پژو ۲۰۷ دستی، سمند سورن پلاس، رانا پلاس، رانا پلاس TU 5، دنا پلاس توربو شارژ، دنا پلاس توبوشارژ اتومات، هایما توربو دستی، هایما توربو اتومات، تارا، ساینا S، کوییک، شاهین، آریا، برلیانس و چانگان بر اساس متوسط قیمت بازار و بدون لحاظ تورم موجود در فرمول قبلی، قیمت گذاری می‌شود.

قیمت بخشی از خودرو‌های پرطرفدار عامه مردم، بر اساس فرمول قبلی محاسبه می‌شود، اما آزادسازی قیمت زمانی اتفاق می‌افتد که بازار رقابتی داشته باشیم و برای خودرو‌ساز‌ها رقیب دیگری در شرکت‌های تولید کننده وجود داشته باشد.

 

*** اگر تولید افزایش پیدا نکند، افزایش قیمتی نخواهیم داشت

 

شبوا با بیان اینکه خودروساز‌ها هم باید ظرفیت تولید را تا ۵۰ درصد افزایش دهند، گفت:

نکته مهم فرمول قیمت‌گذاری بحث تولید است یعنی اگر تولید افزایش پیدا نکند، افزایش قیمتی نخواهیم داشت، اما اگر تولید خودرو افزایش یابد موضوعات مربوط به افزایش قیمت بررسی می‌شود ضمن اینکه با افزایش تولید، هزینه‌های تولید هم کاهش می‌یابد.

اکنون با یک تقاضای بالا در بازار خودرو رو به رو هستیم و در این بازار، دلالان و واسطه گران اضافه شده اند اکثر خریداران دلال هستند و قیمت غیر منصفانه ارائه می‌دهند، اما همه کسانی که در قرعه کشی شرکت می‌کنند دلال و واسطه گر نیستند.

 

*** وضع بازار خوب و قیمت‌ها رو به کاهش است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس شورای رقابت در پایان با بیان اینکه هم باید از تولیدکننده و از هم مصرف‌کننده حمایت شود، اظهار داشت:

کسانی که علاقمند به سرمایه‌گذاری بلند روی خودرو هستند باید مراقبت باشند تا ببیند می‌توانند در زمان تحویل خودرو را به قیمت روز تحویل بگیرند در حالیکه هنوز خودروساز نمی‌داند قیمت نهایی خودرو در زمان تحویل چقدر است، چطور مردم این ریسک را می‌کنند که برای سرمایه‌گذاری خودرو ثبت نام می‌کنند.

 وضع بازار خوب و قیمت‌ها رو به کاهش است و اطمینان داریم با افزایش تولید، قیمت خودرو درب کارخانه به قیمت بازار نزدیک شود و این موضوع اکنون شامل خیلی از خودرو‌ها شده است.

باید کاری کنیم متقاضی واقعی در قرعه کشی شرکت کند. تا زمانی که تقاضا بالاتر از عرضه است باید توزیع عادلانه صورت گیرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول