کد خبر:249294
پ
علی آقامحمدی
رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری:

بسترسازی برای اجرای بسته حمایتی زنجیره صنعت فلزات گرانبها  

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری بر ضرورت ایجاد بسترسازی برای اجرای بسته حمایتی زنجیره صنعت فلزات گرانبها تاکید کرد.

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری بر ضرورت ایجاد بسترسازی برای اجرای بسته حمایتی زنجیره صنعت فلزات گرانبها تاکید کرد.

 

*** بسته حمایتی زنجیره صنعت فلزات گرانبها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی آقامحمدی در نشست هم اندیشی بررسی و تحلیل موضوعات مرتبط با وضعیت صنعت فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها با تاکید بر اجرای بسته حمایتی زنجیره صنعت فلزات گرانبها که با همکاری ذینفعان تدوین شده است، اظهار کرد:

برنامه‌های اجرایی زنجیره فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها باید به صورت منسجم و یکپارچه و از یک متولی مشخص در بخش خصوصی که در برگیرنده نظرات همه ذی‌نفعان این زنجیره صنعتی است، اعلام بشود.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش بخش خصوصی، بیان کرد:

بخش خصوصی باید با تشکیل کارگروهی مهمترین اولویت های این صنعت را شناسایی و در قالب برنامه مشخص که دورنمای توسعه این صنعت را هدف‌گذاری کرده ، موضوعات کلیدی ،چالش‌ها و مشکلات قانونی ارائه کند

 

وی در ادامه افزود:

سندی راهبردی که برای توسعه این صنعت تدوین شده است، باید قابلیت اجرایی توسط شما فعالان این صنعت را داشته باشد.

بنابراین باید با اتکاء به توانایی‌ها و ظرفیت‌های موجود در صنعت اهداف پیش‌بینی شده اجرایی شود و موانع موجود نیز شناسایی و رفع شود.

 

*** طبقه‌بندی چالش‌ها و دغدغه‌های

 

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در پایان با تاکید بر طبقه‌بندی چالش‌ها و دغدغه‌های پیش روی این صنعت، اظهار کرد:

متولیان این صنعت باید در کنار هم قرار بگیرند و به صورت یکپارچه برای توسعه این صنعت تصمیم بگیرند.

باید یک صدای مشخص از این صنعت به گوش برسد و همه متولیان در این صنعت اعم از تولید کننده و صادرکننده در قالب یک طرح مشخص موضوعات کلیدی نظیر افزایش ظرفیت تولید، صادرات و… را ارائه کنند

 

*** بررسی سند توسعه‌ای ۴ زنجیره صنعتی با همکاری تشکل‌های تخصصی

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت نیز در این نشست از تدوین بسته توسعه‌ای برای بهبود وضعیت تولید و تجارت در ۴ رشته صنعتی اولویت دار و همچنین ارائه بسته حمایتی زنجیره صنعت فلزات‌ گرانبها و گوهرسنگ‌ها با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و تشکل‌های ذیل این ۴ رشته، خبر داد

 

مهدی صادقی نیارکی در ادامه افزود:

پیشنهادات اجرایی و عملیاتی با هماهنگی بخش خصوصی و دستگاه‌های ذیربط در قالب بسته بهبود وضعیت تولید و تجارت در زنجیره صنعت فلزات ‌گرانبها و گوهرسنگ‌ها برای ارائه به ستاد اقتصادی دولت تدوین خواهد شد.

 

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های متعدد با تشکل‌ها و دستگاه‌های ذی ربط و تدوین چشم انداز توسعه این صنعت، بیان کرد:

با احصاء چالش‌های پیش روی این صنعت و تدوین بسته‌ای برای رفع موانع پیش روی توسعه این صنعت، روند تولید و صادرات زنجیره ارزش این صنعت تکمیل خواهد شد.

 

*** تدوین بسته توسعه‌ای بهبود تولید و تجارت در ۴ رشته فعالیت اولویت‌دار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت در پایان با اشاره به برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی برای توسعه صنایع راهبردی، اظهار داشت:

برای ۴ رشته فعالیت اولویت‌دار شامل پوشاک، صنایع غذایی و آشامیدنی، لوازم خانگی، فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها، بسته حمایتی برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار ارائه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول