کد خبر:248981
پ
سعید-زرندی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

افزایش تولید ۱۰۰ درصدی بیش از یکصد شرکت تولیدی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از افزایش ۱۰۰ درصدی بیش از یکصد شرکت تولیدی از ابتدای سال ۹۹ تاکنون در هم‌سنجی با سال ۹۸ خبر داد. 

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از افزایش ۱۰۰ درصدی بیش از یکصد شرکت تولیدی از ابتدای سال ۹۹ تاکنون در هم‌سنجی با سال ۹۸ خبر داد. 

 

*** افزایش تولید شرکت تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی در جلسه کارگروه تامین مالی وزارخانه با بیان این مطلب، اظهار کرد:

در این مدت ۸۶ شرکت تولیدی بیش از ۵۰ درصد رشد تولید داشته و در مجموع ۳۳۵ شرکت بیش از ۲۰ درصد رشد تولید داشته‌اند، این واحدها در صنایع مختلف چون فولاد و محصولات فولادی، لوازم خانگی، صنایع دارویی و غیره است.

وزارت صنعت، کالاهای منتخبی را که سهم بالایی در ارزش افزوده بخش صنعت دارند، به‌ طور منظم رصد و پایش و آمار ماهانه تولید این کالاها را اعلام می‌کند.

 

ویدر خصوص اینکه رتبه‌بندی اعتباری شرکت‌ها به عنوان روشی کارا برای تسهیل رکن ضامن در انتشار اوراق بدهی، توسط هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مصوب و عملیاتی شده است، گفت:

شرکت‌هایی که اعتبار بالا و در نتیجه احتمال نکول پایین‌تری دارند، می‎توانند با سطوح پایین‌تری از تضامین یا حتی بدون ضامن نسبت به انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه اقدام کنند.

اکنون سه شرکت رتبه‌بندی اعتباری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعال هستند و به واحدهای موفق بخش صنعت و معدن توصیه می‌شود این مسیر را دنبال کنند.

 

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت در پایان با اشاره به اینکه انتشار اوراق برای بخش تولید در راستای تامین مالی، رویکردی است که هم توسط ما در وزارتخانه و هم واحدهای تولیدی باید دنبال شود، اظهار کرد:

سهم بخش تولید از انتشار اوراق باید افزایش یابد، ساز و کار این موضوع فراهم شده و در ۹ ماهه سال ۹۹ هم این سهم رشد خوبی داشته است.

 

*** رشد تولید ۱۷ محصول و روند نزولی تولید هشت محصول

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، استخراج اطلاعات مربوط به ۲۵ قلم کالای اصلی صنعتی و معدنی در هشت ماهه سال ۹۹، حاکی از رشد تولید ۱۷ محصول و روند نزولی تولید هشت محصول است.

در هشت ماهه سال ۹۹ انواع خودرو سواری با تولید نزدیک به ۵۴۳ هزار دستگاه و رشد ۲۱ درصدی، تلویزیون ۷۹۷ هزار دستگاه با رشد ۶۱ درصدی، کاتد مس ۱۹۲ هزار تن با افزایش ۹ درصدی ، فولاد خام با بیش از ۱۹ میلیون تن و رشد بیش از هشت درصدی، سیمان با تولید ۴۸ میلیون تن و رشد ۱۵ درصدی و لاستیک خودرو با تولید ۱۷۸ هزار تن با رشد ۲۵ درصدی داشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول