کد خبر:248725
پ
اقلام خوراکی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قیمت گوشت گوسفند در آذرماه کاهشی شد

بررسی نمودارهای مرکز آمار بیانگر آن است که آذرماه در میان اقلام خوراکی مورد مصرف خانوارها گوجه فرنگی و گوشت گوسفند به ترتیب ۱۹.۹ و ۰.۹ درصد کاهش را نسبت به آبان‌ماه ثبت کردند.

بررسی نمودارهای مرکز آمار بیانگر آن است که آذرماه در میان اقلام خوراکی مورد مصرف خانوارها گوجه فرنگی و گوشت گوسفند به ترتیب ۱۹.۹ و ۰.۹ درصد کاهش را نسبت به آبان‌ماه ثبت کردند.

 

*** قیمت گوشت گوسفند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مرکز آمار متوسط قیمت اقلام خوراکی مناطق شهری در آذرماه را منتشر کرد که براساس آن قیمت فلفل دلمه‌ای، گوجه فرنگی، بادمجان، کدو سبز و گوشت گوسفندی به ترتیب افت قیمت ۲۲.۲، ۱۹.۹، ۱۰.۵ و ۳.۸ درصد را نسبت به آبان‌ماه داشتند.

 گوجه فرنگی از کیلویی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان آبان‌ماه به قیمت ۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. گوشت گوسفندی نیز کاهش قیمت اندک ۱۹۰۰ تومانی به ازای هرکیلو داشت و آبان‌ماه هر کیلوگرم ۱۲۰ هزار تومان نرخ داشت که در آذرماه به رقم ۱۱۹ هزار تومان رسید.

قیمت هندوانه (روزهای آخر آذر در ایام شب یلدا) با ثبت رکورد رشد قیمت ۶۱ درصد نسبت به آبان‌ماه صدر نشین بود و قیمت آن از هرکیلو گرم ۲۴۰۰ به ۳۹۰۰ تومان رسید.

 

*** گروه نان و غلات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین در گروه نان و غلات، برنج ایرانی درجه یک و رشته آش با ۴.۶ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه آبان داشته‌اند.

مرغ ماشینی با ۱۲.۷ درصد، ماهی قزل آلا با ٧.۵ درصد، کنسرو ماهی تن با ۵.٩ درصد بیشترین افزایش قیمت در گروه گوشت قرمز و سفید را در آذرماه نسبت به آبان‌ماه داشته‌اند.

در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به روغن نباتی جامد با ۱۷.۳ درصد، شیر پاستوریزه با ۱۴.۴ درصد و روغن مایع با ١٣.٧ درصد بوده است.

در گروه میوه و خشکبار بیشترین افزایش قیمت مربوط به هندوانه با ۶۱ درصد و هلو با ۴۸ درصد و انار با ٢٣.۵ درصد نسبت به آبان‌ماه ثبت شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول