کد خبر:248872
پ
حسین جعفری
رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی:

مرکز رشد و نوآوری فناوری‌های گیاه پزشکی افتتاح شد

رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی از افتتاح مرکز رشد و نوآوری فناوری‌های گیاه پزشکی خبر داد.

رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی از افتتاح مرکز رشد و نوآوری فناوری‌های گیاه پزشکی خبر داد.

 

*** مرکز رشد و نوآوری فناوری‌های گیاه پزشکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین جعفری در آیین افتتاح مرکز رشد و نوآوری فناوری‌های گیاه پزشکی، اظهار کرد:

تعدادی از شرکت‌های مستقر در این مرکز با هدف تجاری‌سازی یافته‌ها فعالیت می‌کنند و بخش دیگر مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیانی است که در زمینه گیاه پزشکی فعالیت دارند و دانش ما در زمینه آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز بسیار زیاد است که اغلب آن‌ها به مرحله تجاری‌سازی نرسیده است.

 

وی در ادامه افزود:

هدف این مرکز تشویق محققین و اعضای هیئت علمی برای تجاری‌سازی دانش و یافته‌های خود و به کارگیری آن در توسعه بخش کشاورزی کشور است.

شرکت‌ها و واحدهای مستقر در این مرکز علاوه بر دسترسی به امکانات و تجهیزات پژوهشی مستقر در آزمایشگاه‌های پیشرفته این موسسه، قادر خواهند بود از تجارب متخصصان، دانش‌ها و فناوری‌های مجموعه بخش‌­های تحقیقاتی این موسسه نیز بهره­‌مند شوند.

 

جعفری زمینه‌­های فعالیت حوزه‌های اصلی واحدهای فناور در این مرکز نوآوری را دستیابی به دانش فنی سنتز مواد سمیوکمیکال (فرمون‌ها و سایر جلب کننده‌ها)، آفتکش‌های با منشاء گیاهی، نهاده‌های غیرشیمیایی و بیولوژیک، روش‌های نوین پیش‌آگاهی و کنترل آفات، بیماری‌های گیاهی و علف‌های هرز، کنترل بیولوژیک محصولات کشاورزی به خصوص گلخانه‌های تولیدی، ارتقا کیفی آفت‌کش‌ها با مواد افزودنی مجاز، استفاده از فن‌آوری­ های نوین در استخراج، شناسایی و سنجش باقیمانده آفت‌کش‌ها و مایکوتوکسین‌ها، فرمولاسیون‌های نوین آفت‌کش‌ها در جهت سلامت و بهداشت محیط عنوان کرده است.

 

*** زمینه‌های فعالیت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی در پایان با اشاره به زمینه‌های فعالیت این مرکز، اظهار داشت:

شناسایی و کنترل آفات نوظهور و روش‌های نوین کنترل آفات شهری، تولید بذر و نهال عاری از عوامل بیماری‌زای گیاهی از جمله ویروس­‌ها، دانش فنی تولید انواع سیستم‌ها و کیت‌های تشخیص بیمارگرهای گیاهی، ارائه خدمات فناورانه گیاه‌پزشکی به بخش‌های دولتی و غیردولتی و فناوری‌های مربوط به حشرات صنعتی مانند زنبور عسل، کرم ابریشم و حشرات گرده افشان از دیگر زمینه‌های فعالیت حوزه‌های اصلی واحدهای فناور در این مرکز است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول