کد خبر:248673
پ
لوازم خانگی
عضو انجمن لوازم خانگی:

رشد ۵۲ درصدی تولید لوازم خانگی با حذف برندهای خارجی

عضو انجمن لوازم خانگی از رشد ۵۲ درصدی تولید لوازم خانگی با حذف برندهای خارجی خبر داد.

عضو انجمن لوازم خانگی از رشد ۵۲ درصدی تولید لوازم خانگی با حذف برندهای خارجی خبر داد.

 

*** رشد تولید لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی حاجی‌یوسفی با بیان اینکه صنعت لوازم خانگی یکی از مهم‌ترین صنایع غیر نفتی در کشور محسوب می‌شود و بعد از صنعت خودرو بزرگترین صنعت کالای مصرفی در کشور به شمار می رود، اظهار داشت:

تشدید تحریم‌ها و خروج برندهای خارجی از ایران باعث شد که در سال جاری شاهد رشد ۵۲ درصدی تولید لوازم‌خانگی در کشور نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ باشیم به طوری که در ۶ ماهه اول سال جاری حدود یک میلیون و ۲۶۴ هزار قلم لوازم خانگی در کشور تولید شده و تقریباً در همه محصولات شاهد رشد تولید بوده‌ایم.

 

وی با اشاره به سهم ۱٫۵ درصدی صنعت لوازم‌خانگی از تولید ناخالص داخلی، گفت:

با خروج شرکت‌های خارجی از صنعت لوازم خانگی ایران که زمانی حدود ۷۰ درصد در بازار کشورمان سهم داشتند، پتانسیل قابل توجهی برای رشد صنعت لوازم خانگی کشور ایجاد شده است.

 

*** حذف برندهای خارجی

 

حاجی‌یوسفی با بیان اینکه در حال حاضر با خروج برندهای خارجی از کشور، فرصت توسعه برای کارخانه‌های ایرانی فراهم شده است، ادامه داد:

تحریم‌ها برای تولیدکنندگان مشکلاتی را در تأمین مواد اولیه و انتقال دانش فنی و تجربه به کشور ایجاد کرده اما از سوی دیگر، فضای خالی بزرگی برای فعالیت تولیدکنندگان داخلی به وجود آمده که با حمایت دولت و تلاش بخش خصوصی می‌تواند زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری‌های جدید و توسعه باشد.

 

وی پیرامون بحث‌های اخیر که در مورد تعطیلی برخی کارخانه‌های لوازم خانگی از جمله آزمایش مطرح شده است، گفت:

کارخانه‌ آزمایش نه تنها تعطیل نشده بلکه در دهه گذشته شاهد شروع جدیدی در این شرکت صنعتی بوده‌ایم به طوری که تولید محصول آبگرمکن در این کارخانه با جهش ۱۲۰۰ درصدی همراه بوده است. در عین حال باید به ایجاد کارخانه‌ای مجهز در سمنان برای تولید نسل جدید کولرهای آبی اشاره کنیم که تحول مهمی در این صنعت به حساب می‌آید.

 

*** جهش تولید در لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو انجمن لوازم‌خانگی در پایان با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان جهش تولید، بیان کرد:

در سال جهش تولید، میزان تولید برخی محصولات داخلی رشد قابل توجهی داشته که می‌توان به ۳ برابر شدن تولید آبگرمکن اشاره کرد.

در این شرایط انتظار ما از مسئولان و به ویژه مدیران بانکی این است که در مسئله تولید با حذف بروکراسی زائد، همسو با جهش تولید حرکت کنند.

این رویکرد با حمایت عملی از تولیدکنندگان می‌تواند گامی در جهت تولید ثروت ملی، ایجاد اشتغال و رهایی از اثرات تحریم‌ها محسوب شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول