کد خبر:248649
پ
سخنگوی صنعت برق
سخنگوی صنعت برق:

تسریع در پرداخت بدهی صنعت برق از طریق بودجه ۱۴۰۰

سخنگوی صنعت برق، حذف صنعت آب و برق از شمول تبصره ۱۴ در لایحه بودجه سال آینده را کمک موثری به تسریع در پرداخت بدهی‌های این صنعت دانست.

سخنگوی صنعت برق، حذف صنعت آب و برق از شمول تبصره ۱۴ در لایحه بودجه سال آینده را کمک موثری به تسریع در پرداخت بدهی‌های این صنعت دانست.

 

*** تغییر مثبتی بودجه ۱۴۰۰ در بخش صنعت و برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصطفی رجبی مشهدی با بیان این مطلب، اظهار داشت:

لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در مقایسه با قانون بودجه سال ۹۹ تغییر مثبتی در بخش صنعت برق به همراه دارد.

در تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹ تاکید شده بود منابع ناشی از فروش برق به مشترکان می‌بایست به مدت ۲ هفته در صنعت برق باقی بماند.

 

سخنگوی صنعت برق در ادامه، خاطرنشان ساخت:

این باقی ماندن دو هفته ای سبب می شد از محل آن بتوان برای خرید برق از بخش خصوصی اقدام شود تا پایداری شبکه برق همواره برقرار بماند.

رعایت این موضوع از سوی سازمان هدفمندی یارانه به دلیل نیازهای کلان این سازمان به درستی انجام نمی گرفت و وقفه‌ای در کار ایجاد می‌کرد.

 

*** حدف صنعت آب و برق

 

وی با بیان اینکه وقفه مذکور برای صنعت برق مشکل ساز می‌شد، خاطرنشان ساخت:

در لایحه بودجه‌ای که برای سال آینده تدوین شده این امر مورد توجه جدی قرار گرفت و صنعت آب و برق از شمول تبصره ۱۴ حذف شد.

حدف صنعت آب و برق از شمول این تبصره سبب خواهد شد منابع صنعت به سرعت در اختیار تولیدکنندگان، پیمانکاران و سایر نیازهای این صنعت قرارگیرد که کمک بزرگی به این صنعت است.

 

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب این لایحه گام موثری در کمک به صنعت برق کشور برداند، ابراز امیدواری کرد و گفت:

در بند و تبصره ۵ لایحه بودجه پیشنهاد خوبی درباره مطالبات مالیاتی آمده که نیازمند آن است که به تصویب نمایندگان مجلس برسد تا برای کمک به پیمانکاران و تولیدکنندگان بخش برق مورد استفاده قرار گیرد.

 

وی نکته مثبت دیگر لایحه بودجه سال آینده کل کشور را نحوه تسویه مطالبات مالیاتی پیمانکاران و تولیدکنندگان صنعت برق کشور دانست.

 

*** استفاده از منابع حاصل از این فاصله قیمتی

 

سخنگوی صنعت برق در پایان پیرامون اینکه با تصویب این بند می‌توان از بخشی از منابعی که حاصل از تفاوت قیمت تکلیفی برق و قیمت فروش آن است استفاده کرد، اظهار کرد:

قیمت تکلیفی برق باید ۱۹۰ تومان باشد در حالی که اکنون ۸۰ تومان به فروش می‌رسد.

منابع حاصل از این فاصله قیمتی در اختیار تولیدکنندگان و پیمانکاران برق قرار گرفته تا برای تعیین تکلیف مطالبات مالیاتی آنها استفاده شود.

 

*** منابع و مصارف لایحه بودجه سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، لایحه بودجه سال آینده ۱۲ آذرماه تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، منابع و مصارف لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بیش از ۲۴ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۷۸ میلیارد و ۹۸۶ میلیون ریال تعیین شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول