کد خبر:248901
پ
ROZ5856
مدیرعامل ایدرو در پنجمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت صنعتی تشریح کرد

رویکرد و برنامه‌های ایدرو در تحقق انقلاب صنعتی چهارم / ضرورت انعطاف و سرعت در بهره‌مندی از فناوری‌های جدید

مدیرعامل ایدرو در پنجمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت صنعتی با تشریح رویکرد و برنامه‌های ایدرو در تحقق انقلاب صنعتی چهارم، بر ضرورت انعطاف و سرعت در بهره‌مندی از فناوری‌های جدید تاکید کرد.

مدیرعامل ایدرو در پنجمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت صنعتی با تشریح رویکرد و برنامه‌های ایدرو در تحقق انقلاب صنعتی چهارم، بر ضرورت انعطاف و سرعت در بهره‌مندی از فناوری‌های جدید تاکید کرد.

 

*** انقلاب صنعتی چهارم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در مراسم پنجمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت صنعتی در تشریح رویکرد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای نفوذ مفاهیم، ابزارها و فناوری‌های انقلاب صنعتی چهارم را در سه سطح سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و عملیاتی عنوان و اظهار داشت:

ایدرو براساس یک برنامه مشخص، پیشگام ایجاد و گسترش زمینه‌های لازم برای اجرای گام به گام انقلاب صنعتی چهارم در صنایع کشور خواهد بود.

در مدل‌های موفق جهانی سازمان‌های توسعه‌ای ابزار موثر دولت‌ها برای رفع کاستی‌های اقتصادی در بخش صنعت به شمار می‌روند.

 

وی درباره برنامه های ایدرو برای تحقق انقلاب صنعتی چهارم، بیان داشت:

ارزیابی وضعیت کشور از منظر آمادگی انقلاب صنعتی چهارم ، احصاء شاخص‌ها و شناسایی صنایع منتخب برای ایجاد مراکز تحول، شناسایی صنایع اولویت‌دار برای ایجاد مراکز تعالی تحول دیجیتال، فراهم آوردن امکانات تست و آزمایش فناوری جدید، کمک به شکل‌گیری صندوق‌های ریسک‌پذیر شرکتی، کمک به ایجاد مراکز تحول دیجیتال در داخل بنگاه‌های بزرگ صنعتی و آموزش و توانمند‌سازی در بکارگیری فناوری‌های دیجیتال در صنعت از اهم برنامه‌های پیش‌بینی شده برای تحقق انقلاب صنعتی چهارم در کشور است.

 اقتصاد دیجیتال، ارتقاء بهره‌وری کسب و کارها را به میزان ۵ تا ۱۰ درصد را به دنبال خواهد داشت.

 

*** برنامه جهش تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیئت عامل ایدرو در پایان به رویکردهای برنامه جهش تولید در بخش صنعت اشاره کرد و بیان داشت:

رسوخ فناوری در صنعت، ارتقای بهره‌وری عوامل تولید، تکیه بر ساخت داخل، تکمیل زنجیره ارزش تولید براساس فناوری‌های جدید و افزایش تولید در شرایط رقابتی با استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله برنامه‌های جهش تولید در بخش صنعت است .

با اشاره به تحولات سریع فناوری‎های نو به ویژه در زمینه تولیدات صنعتی، ضرورت انعطاف و سرعت برای بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف صنایع کشور حیاتی است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول