کد خبر:248564
پ
رحیم زارع
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس:

بررسی بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان دولت

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس از بررسی بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان دولت خبر داد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس از بررسی بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان دولت خبر داد.

 

*** ظرفیت تولید ۲.۳ میلیون بشکه نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رحیم زارع در حاشیه سومین نشست این کمیسیون با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:

جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ با حضور وزیر نفت برگزار شد و زنگنه در این نشست بر ظرفیت این وزارتخانه برای تولید ۲.۳ میلیون بشکه نفت لحاظ شده در لایحه بودجه دولت تاکید کرد.

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس در ادامه افزود:

زنگنه در این جلسه اعلام کرد این وزارتخانه به ۶۰۰ میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری‌های نیاز دارد و آن‌ها در صورت تصویب میزان دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت توسط مجلس هم می‌توانند در سه ماه پایانی سال جاری مقدمات را برای افزایش تولید نفت فراهم کنند.

رئیس کل بانک مرکزی هم در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ درباره درآمدهای ارزی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ و ۹۸ آماری ارائه و اعلام کرد کشور ظرفیت تولید ۲.۳ میلیون بشکه نفت را دارد و در صورت تصویب این میزان توسط مجلس، دیگر از ذخایر ارزی بانک مرکزی بویژه برای کالاهای اساسی استفاده نخواهد شد.

 

*** ظرفیت‌های مالیاتی

 

زارع با اشاره به حضور روسای سازمان امور مالیاتی و گمرک کل کشور در نشست این کمیسیون، گفت:

رئیس سازمان امور مالیاتی درباره ظرفیت‌های مالیاتی گزارشی را ارائه و بیان کرد، ۲۲۵ هزار میلیارد تومان منابع مالیاتی موجود در بودجه ۱۴۰۰ با وجود این ظرفیت‌ها محقق خواهد شد.

همچنین نمایندگان در این جلسه سوالاتی درباره فرارهای مالیاتی و نحوه جلوگیری از آن را مطرح و اعلام کردند، برخی بخش‌ها در قانون برای جلوگیری از فرار مالیاتی نیاز به قانون‌گذاری مجدد و یا اصلاح دارد تا پایه‌های مالیاتی جدید شود.

 

وی در ادامه تاکید کرد:

موضوع اصلاح معافیت‌های مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ لحاظ خواهد شد اما این موضوع نیاز به قانون دائمی دارد و باید در مجلس روی این موضوع کار شود.

 

*** درآمدهای گمرکی در بودجه ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس در پایان با اشاره به درآمدهای گمرکی، اظهار داشت:

رئیس کل گمرک هم درباره تحقق درآمدهای گمرکی در بودجه ۱۴۰۰ مطالبی را مطرح و اعلام کرد اگر نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی در بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب شود، میزان درآمد همین مقدار لحاظ شده است و در صورت تغییر و افزایش نرخ ارز درآمدهای گمرکی نیز افزایش خواهد یافت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول