کد خبر:249033
پ
رضا نقی پور اصل
مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته:

اعطای یک هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق حمایت از تحقیقات

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از اعطای یک هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق حمایت از تحقیقات خبر داد.

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از اعطای یک هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق حمایت از تحقیقات خبر داد.

 

*** ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه فناوری اطلاعات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا نقی‌پور اصل در نشست خبری در محل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، اظهار کرد:

این آمار معادل عملکرد ۱۲ ماهه سال ۹۸ صندوق است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال رشد ۳۰ تا ۳۵ درصدی در هم‌سنجی با سال ۹۸ داشته باشیم.

 

وی در ادامه افزود:

از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه استان‌های اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، تهران، خراسان رضوی و فارس بیشترین تسهیلات را در اختیار شرکت‌های مستقر قرار دادند.

فقط در حوزه فناوری اطلاعات، حدود ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی صندوق در اختیار شرکت‌ها قرار گرفت و پس از آن گروه‌های الکترونیک و نانو الیاف‌ها بیشترین تسهیلات را دریافت کردند.

 

*** صدور ضمانت‌نامه

 

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته پیرامون صدور ضمانت‌نامه، خاطرنشان کرد:

در ۹ ماهه سال جاری در حوزه صدور ضمانت‌نامه نیز نزدیک به یک‌ هزار و ۱۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه صادر شده است که در حوزه آی. سی. تی ۷۵ شرکت ۶۳۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه دریافت کردند.

 

*** درآمدهای صندوق

 

وی در خصوص درآمد شرکت، پیش‌بینی کرد:

برای سال ۱۴۰۰ درآمدهای شرکت بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش داشته باشد که از محل سود سپرده‌ها و تسهیلات ارزان قیمت و زودبازده امکان پذیر خواهد شد.

همچنین در نظر داریم از طریق صدور ضمانت‌نامه برای مگاپروژه‌ها اقدام کنیم که می‌تواند درآمدهای صندوق را افزایش دهد.

 

نقی‌پور اصل در ادامه خاطرنشان کرد:

سالیانه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ شرکت به صندوق مراجعه می‌کنند که توان پوشش خدمات برای حدود ۱۰۰ شرکت را داریم و برای پوشش همه درخواست‌ها ۷۰ هزار میلیارد ریال نیاز داریم.

 

*** اعطای تسهیلات برای ساخت کیت تشخیص سریع کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در پایان از در اختیار قرار دادن ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به یکی از شرکت‌های داخلی برای ساخت کیت تشخیص سریع کرونا با فناوری جدید در ماه‌های گذشته خبر داد و اظهار داشت:

مجموع تسهیلات داده شده و ضمانتنامه‌های انجام شده از شرکت‌ها در ۹ ماه گذشته توانسته زمینه اشتغال به کار ۱۷ هزار و ۳۶۴ نفر ماه را در آن شرکت‌ها ایجاد کند که به طور میانگین معادل یک ‌هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال پایدار می‌شود.

هرچند معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت پیگیر افزایش سرمایه این صندوق است، اما هیچ‌گونه افزایش سرمایه در بودجه ۱۴۰۰ دیده نشده است.

همچنین در خصوص صنایع لوازم خانگی نیز، اگر به سمت استفاده از اینترنت اشیا بروند، از حمایت‌های صندوق برخوردار خواهند شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول