کد خبر:248112
پ
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها:

۳ مرکز استان تا سال ۱۴۰۰ به شبکه ریلی وصل می‌شوند

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها از اتصال ۳ مرکز استان تا سال ۱۴۰۰ به شبکه ریلی خبر داد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها از اتصال ۳ مرکز استان تا سال ۱۴۰۰ به شبکه ریلی خبر داد.

 

*** اتصال ۳ مرکز استان تا سال ۱۴۰۰ به شبکه ریلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس خطیبی، ۷ دی ماه درباره وضعیت بودجه بخش راه‌آهن در لایحه بودجه سال ١۴٠٠، اظهار داشت:

درست مثل سال ٩٩ که با برنامه ریزی سازمان برنامه و بودجه اعتبارات محقق و برنامه‌ها عملیاتی شد، چشم انداز مناسبی از تحقق برنامه‌های ریلی در سال ١۴٠٠ با اتکا به ردیف بودجه وجود دارد.

سال جاری برنامه ریزی کردیم تا در یک روند یکساله تا دوساله بخش مهمی از طرح‌های ریلی با یک بودجه هدفمند و با رویکرد عملگرا محقق شود، بودجه‌ای تعریف و ترسیم شد که توانست بخش اجرایی را کمک کند و برنامه‌ها را با زمان‌بندی مشخص جلو ببرد.

رقم بودجه سال آینده برای اتصال سه مرکز دیگر به شبکه ریلی، قابل اتکا و تکمیل کننده برنامه‌های ریلی سال ٩٩ است. ما اتصال اردبیل، چهارمحال و بختیاری و کردستان به شبکه ریلی را در نظر داریم که رقم اعتبارات در نظر گرفته شده برای تکمیل این سه طرح کافی است.

طرح‌هایی از جمله تکمیل کریدورهای ترانزیتی و تکمیل شبکه ریلی در مسیرهای خارجی در دستور کار است، از جمله اتصال ریلی شلمچه- بصره و هم چنین تکمیل مسیر ریلی میانه- بستان آباد- تبریز و تکمیل راه آهن چابهار که به صورت هدفمند در لایحه بودجه ١۴٠٠ تعریف شده و عملیاتی به نظر می‌آید.

پس از اتصال راه آهن ایران و افغانستان به یکدیگر، برنامه مالی برای اتصال راه آهن ایران به سایر همسایگان در بودجه سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

 

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در پایان خاطر نشان کرد:

دو هزار و ٣٠٠ میلیارد تومان اعتبار بخش ریلی در بودجه سال آینده است، اما انتظار می‌رود مطابق سال ۹۸ تخصیص‌های بالاتری از محل سایر منابع دریافتی عاید شرکت ساخت و پروژه های عمرانی شود.

 

*** کل بودجه شرکت ساخت در بخش راه و ریل 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کل بودجه شرکت ساخت در بخش راه و ریل در سال آینده هفت هزار و ٨٠٠ میلیارد است.

بعد از گذشت ۱۴ سال وقفه در اجرای پروژه راه آهن اردبیل، مسؤولان رسیدن قطار در تابستان ۱۴۰۰ را به مردم استان نوید می‌دهند و با تسریع عملیات اجرایی و تزریق اعتبار لازم برای تحقق آن تلاش می‌کنند.

راه‌آهن تهران – همدان – سنندج در حوزه استحفاظی استان کردستان سه ایستگاه مسافری در شهرهای قروه، دهگلان و سنندج و دو ایستگاه ترافیکی در آونگان، دوسر شهرستان قروه دارد.

مسیر خط آهن راه‌آهن همدان – سنندج در سه قطعه در حال ساخت است  که قطعه اول از بهار همدان تا دوسر قروه به طول ۶۴ کیلومتر، قطعه دوم از دوسر قروه تا نزدیکی دهگلان به طول ۵۶ کیلومتر و قطعه سوم از دهگلان تا ایستگاه پایانی سنندج به طول ۳۰ کیلومتر احداث شده و بخش‌هایی از آن هنوز در دست اجراست.

 

انتهای پیام 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول