کد خبر:248243
پ
توربین
مدیرکل دفتر کنترل پروژه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر ایران:

ساخت نخستین توربین بادی ۲۵۰ کیلوواتی در کشور

مدیرکل دفتر کنترل پروژه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر ایران از ساخت نخستین توربین بادی ۲۵۰ کیلوواتی در کشور خبر داد.

مدیرکل دفتر کنترل پروژه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر ایران از ساخت نخستین توربین بادی ۲۵۰ کیلوواتی در کشور خبر داد.

 

*** توربین بادی ۲۵۰ کیلوواتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی شب‌نورد با اشاراه به اینکه نخستین توربین بادی در مقیاس ۲۵۰ کیلووات به‌عنوان مولد انشعابی در کشور ساخته شد.، اظهار داشت:

امروز باوجود مشکلات موجود، توسعه نیروگاه‌های خورشیدی خانگی و انشعابی (کیلوواتی) مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی قرار گرفته به‌طوری ‌که این نیروگاه‌های تجدیدپذیر نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۴ درصد رشد یافته است.

دو ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۹ درمجموع ۱۱۹ واحد نیروگاهی انشعابی به ظرفیت ۲ مگاوات به شبکه سراسری برق افزوده شده که با این رقم، اکنون تعداد چهار هزار و ۶۵۱ مولد خانگی محدود به ظرفیت انشعاب با مجموع ظرفیت ۵۵ مگاوات در سراسر کشور به بهره‌برداری رسیده‌ است.

بیشترین ظرفیت اضافه‌شده به میزان ۴۵۰ کیلووات درحوزه فعالیت شرکت توزیع نیروی شهرستان مشهد است.

ایران در این دوره برای نخستین بار یک توربین بادی به‌عنوان مولد انشعابی در مقیاس ۲۵۰ کیلووات که توسط متخصصان داخلی کشور ساخته شده در منطقه بینالود راه اندازی و به شبکه توزیع برق کشور افزوده شد.

 

*** مولدهای انشعابی

 

مدیرکل دفتر کنترل پروژه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر ایران در پایان با اشاره به آمار توسعه مولدهای انشعابی در دو ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۹ در سایر نقاط کشور، بیان کرد:

جایگاه‌های بعدی متعلق به شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان با ۳۸ نیروگاه انشعابی و مجموع ظرفیت ۶۳۸ کیلووات و همچنین شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با ۶ نیروگاه توسعه‌یافته به ظرفیت تجمیعی ۲۲۵ کیلووات است.

براساس جایگاه‌های بعدی نیز شرکت توزیع نیروی برق فارس، شیراز و خراسان شمالی قرار دارند که هر یک با احداث ۱۷۰ کیلووات مولد خورشیدی انشعابی، ظرفیت تولید شبکه سراسری برق کشور را افزایش داده‌اند.

 

*** ظرفیت تولید برق کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس تازه ترین گزارش سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران، ظرفیت تولید برق کشورمان از محل انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق در آبان به عدد ۸۴۴.۵۹ مگاوات رسید.

براین اساس سهم انرژی بادی با ۳۰۳.۱۸ مگاوات به رقم ۳۶ درصد و جایگاه دوم در انرژی‌های تجدیدپذیر رسید.

نیروگاه‌های برق آبی کوچک با۱۰۵.۶۵ مگاوات سهمی ۱۲ درصدی در بخش انرژی‌های تجدید پذیر را در آبان‌ماه به خود اختصاص دادند و بازیافت تلفات حرارتی نیز باتولید ۱۳.۶ مگاوات سهم دو درصدی از انرژی‌های تجدید‌پذیر و بهره‌وری برق ایران را داشتند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول