کد خبر:248352
پ
قالیباف
رییس سازمان بورس:

تأمین مالی ۴۷۰ هزار میلیارد تومانی از بستر بازار سرمایه

رییس سازمان بورس از تأمین مالی ۴۷۰ هزار میلیارد تومانی از بستر بازار سرمایه در ۹ ماهه نخست سال ‌جاری خبر داد.

رییس سازمان بورس از تأمین مالی ۴۷۰ هزار میلیارد تومانی از بستر بازار سرمایه در ۹ ماهه نخست سال ‌جاری خبر داد.

 

*** تأمین مالی از بستر بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن قالیباف اصل با اشاره به تجهیز منابع مالی در بازار سرمایه و میزان انتشار ابزارهای تجهیز منابع مالی، اظهار داشت:

۶ دی ماه جلسه شورای‌ عالی بورس با محور بررسی تجهیز منابع مالی انجام شده در بازارسرمایه تا پایان آذرماه سال ۱۳۹۹ برگزار شد.

جزئیات نشان از آن دارد که در دوره ۹ماهه نخست سال‌ جاری، بالغ بر ۴۷۰هزار میلیارد تومان تجهیز منابع مالی از بستر بازارسرمایه صورت گرفته است.

در این میان حدود ۱۴۵هزار میلیارد تومان از رقم مزبور شامل تجهیز منابع مالی از محل بدهی بوده که شامل انتشار انواع ابزارهاست.

همچنین مابقی آن یعنی رقمی بیش از ۳۲۵هزار میلیارد تومان به مجموع تجهیز منابع مالی از محل افزایش سرمایه و عرضه اولیه سهام شرکت‌ها، تاسیس شرکت‌های سهامی عام و اضافه ارزش صندوق‌ها اختصاص داشته است.

 

*** اصلی‌ترین محورها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان بورس در پایان با اشاره به اینکه در بخش سرمایه چهار سرفصل اصلی مورد بررسی قرار گرفت، افزود:

تاسیس شرکت‌های سهامی عام، افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام (به‌جز مازاد تجدید ارزیابی)، افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام (از محل تجدید ارزیابی) و عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بورس و فرابورس از اصلی‌ترین محورها بود.

در این میان ۶۵هزار و ۲۷۰میلیارد تومان به افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام (به جز مازاد تجدید ارزیابی) و ۳۵هزار و ۳۸۰میلیارد تومان نیز به افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام (از محل مازاد تجدید ارزیابی) اختصاص یافته است.

از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه نیز حدود ۲۸هزار میلیارد تومان به عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بورس و فرابورس اختصاص داشت.

در همین راستا بررسی‌ها نشان می‌دهد که افزایش ارزش صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرمایه، نسبت به ابتدای سال بیش از ۱۹۶هزار میلیارد تومان بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول