کد خبر:248439
پ
سادینا آبائی
نائب رییس کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی ایران:

امکان شکوفایی اقتصاد کشور با مشارکت اثرگذار سازمان بنادر و بخش خصوصی

نائب رییس کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی ایران معتقد است، با مشارکت اثرگذار سازمان بنادر و بخش خصوصی، امکان شکوفایی اقتصاد کشور وجود دارد.

نائب رییس کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی ایران معتقد است، با مشارکت اثرگذار سازمان بنادر و بخش خصوصی، امکان شکوفایی اقتصاد کشور وجود دارد.

 

*** تعامل دولت و بخش خصوصی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سادینا آبائی با اشاره به اینکه تعامل و ارتباط دولت و بخش خصوصی چه در کشورهای توسعه‌یافته و چه کشورهای در حال توسعه اجتناب‌ناپذیر است، اظهار داشت:

با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و همچنین مشارکت اثرگذار سازمان بنادر و دریانوردی با بخش خصوصی می‌توان اقتصاد کشور را به سمت شکوفایی و نقطه مطلوب هدایت کرد.

مشارکت بخش دولتی و خصوصی این امکان را برای کشور فراهم می‌کند که روند توسعه‌ای سرعت پیدا کند، بنابراین برای تحقق کشوری توسعه یافته، بیش از هر زمانی نیاز به همکاری و مشارکت بخش خصوصی و دولتی است.

 

*** عملکرد قابل قبول سازمان بنادر

 

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به سایر مجموعه‌های اقتصادی حاکمیتی و دولتی عملکرد بهتری در تعامل با بخش خصوصی داشته است، گفت:

ضرورت دارد این چرخه به صورت متوازن رشد کند تا اقتصاد کشور به سمت بهره‌وری حرکت کند.

 

آبائی یکی از راهکارها برای خروج از عدم شفافیت را فناوری اطلاعات، ارتباطات و توسعه دولت الکترونیک دانست و خاطرنشان کرد:

اگر بتوانیم قراردادها و ارتباط بخش دولتی و خصوصی را به صورت شفاف و در چارچوب مشخص در اختیار کارشناسان قرار دهیم، به طور حتم نظارت مناسب صورت می‌گیرد و همچنین پروژه مورد نظر به شکل مطلوب‌تری پیش خواهد رفت، در عین حال این اقدام موجب خواهد شد تا بی‌اعتمادی از بین برود.

 

*** تولید، دغدغه اصلی صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نائب رییس کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی ایران در پایان با اشاره به اینکه تولید همواره دغدغه اصلی صنعت است چرا که می‌تواند جوابگوی نیاز کشور باشد، بیان کرد:

در هر بخشی که به توان و تولید داخل نیازمند هستیم با نگاه واقع‌بینانه و اطلاع از ظرفیت و پتانسیل داخلی و در عین‌حال نیم نگاهی به واردات، می‌توان نیازهای کشور را تأمین کرد.

کشور در حوزه احداث و خدمات فنی مهندسی بسیار توانمند است، ضرورت دارد از توان داخلی در حوزه دریایی و بندری بیش از پیش بهره‌مند شویم، چرا که این هدف راهگشا خواهد بود و می‌تواند ما را به نتایج مطلوب برساند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول