کد خبر:248250
پ
هادینی
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

فریب ارزانی لوازم‌خانگی با تبلیغات بانه را نخورید

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نسبت به تبلیغات نامتعارف ارزانی لوازم‌خانگی در بانه به مردم هشدار داد.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نسبت به تبلیغات نامتعارف ارزانی لوازم‌خانگی در بانه به مردم هشدار داد.

 

*** مردم فریب ارزانی لوازم‌خانگی با تبلیغات بانه را نخورند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالله هندیانی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی پیرامون پیامک‌های مربوط به لوازم خانگی قاچاق از شهرهایی همچون بانه افراد فروشنده به ذکر شماره حساب و دیگر مشخصات خود اقدام می‌کنند، اظهار داشت:

کسانی که شماره کارت یا شماره حساب اعلام می‌کنند بیشتر تک‌فروش بوده و عمده‌بیار نیستند.

این فروشندگان با توجه به بسته بودن مرزها، تداوم تحریم‌ها و مهیا نبودن شرایط برای واردات، اغلب اجناس داخلی را با آرم‌های خارجی و تغییراتی که روی آنها اعمال می‌کنند، به مشتریان با قیمت‌های پایین‌تر می‌فروشند و مشتریان نیز از این طریق جذب آنها شده و به خرید کالا می‌پردازند.

در واقع اجناسی که از طریق این قبیل پیامک‌ها خریداری می‌شود، نه تنها کیفیت و خدمات پس از فروش ندارد، بلکه معلوم نیست آن برچسب و مارک روی محصول متعلق به همان کالا باشد.

 

*** انجام اقدامات انفرادی خیلی تاثیرگذار نیست

 

وی با بیان اینکه عوامل انتظامی در این مناطق و حوزه‌ها با مواردی که اعلام می‌شود به شدت برخورد می‌کنند، افزود:

انجام اقدامات انفرادی خیلی تاثیرگذار نیست و کاری که ما در ستاد ملی مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام می‌دهیم ساماندهی کلی قاچاق با انجام فعالیت در حوزه‌های سیاست‌گذاری، نظارت و برنامه‌ریزی است.

امروز تولیدکنندگان عمده لوازم‌خانگی از رشد حدود ۴۵ درصدی تولیدات خود در هشت ماهه سال جاری خبر می‌دهند و اگر قرار بود کالای قاچاق وارد شود و جلوی واردات آنها به کشور گرفته نمی‌شد، این تولیدکنندگان قادر به رشد نبودند.

در سال موسوم به جهش تولید، تلاش‌های زیادی انجام و به‌ویژه محدودیت‌هایی برای واردکنندگان در نظر گرفته شده که از جمله آن‌ها، ساماندهی واردات ملوانی و ته‌لنجی قابل اشاره است.

اگر مردم نیز در این مسیر به یاری ما بشتابند و به صرف اینکه کالایی با قیمت پایین در یک پیامک اعلام شده به خرید نپردازند، به‌طور قطع مثمرثمر خواهد بود.

 

*** از تحریم‌ها نترسیم و آن را فرصت بدانیم

 

هندیانی ضمن هشدار به مردم در این خصوص، گفت:

افراد بدانند این‌گونه کالاها مشکل‌دار بوده و از جنس، کیفیت و کارآیی لازم در طول زمان برخوردار نخواهد بود.

امروز وضعیت تولیدات لوازم خانگی داخلی از نظر کیفی و همچنین کمی قابل توجه است و با توجه به همه مشکلات و تحریم‌ها، شاید قیمت‌های متفاوتی نسبت به گذشته شاهد باشیم، اما در مجموع کالا به وفور در کشور وجود دارد و مشتریان می‌توانند به خرید بپردازند.

اگر همچنان دنباله‌رو اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب باشیم، از تحریم‌ها نترسیم و آن را فرصت بدانیم، برای صادرات لوازم خانگی در سطح منطقه و کشورهای همسایه جایگاه خوبی خواهیم داشت.

 

*** لزوم تسریع در ایجاد شناسه کالا به منظور شناساندن کالای قاچاق

 

وی در ادامه، با تاکید بر اینکه امروز اولویت موضوع قاچاق بحث لوازم خانگی است، بیان‌داشت:

همه تلاش ما در ستاد ملی مبارزه با قاچاق کالا و ارز این است که تولیدکنندگان در حوزه شناسه کالاهای تولیدی خود گام بزرگی بردارند تا محصولات داخلی آنها از کالای قاچاق قابل تفکیک باشد.

تولیدکنندگان باید تفاوت کالای قاچاق و تولیدات خود را به خریداران بشناسانند.

به دنبال ساماندهی موضوع قاچاق از شهرهایی همچون بانه هستیم، زیرا در صورت تداوم این وضعیت تولید داخلی جان نخواهد گرفت.

 

*** ایجاد شناسه کالا برای تولیدکنندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان پیرامون ایجاد شناسه کالا توسط تولیدکنندگان، اظهار داشت:

از بهمن‌ماه سال ۹۸ ساماندهی موضوع قاچاق لوازم خانگی آغاز شد،اما به دلیل شیوع ویروس کرونا فرصتی به تولیدکنندگان دادیم تا شناسه کالا برای کالاهای خود ایجاد کنند.

فرصت برای ایجاد شناسه کالا برای تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان لوازم خانگی تا خرداد ماه ۹۹ تمدید شد و از آن پس ارائه شناسه کالا برای هفت قلم لوازم خانگی اساسی به این ستاد را خواستار شدیم.

تولیدکنندگان خواستار دریافت یک سری مشوق‌ها از سوی حاکمیت هستند، در همین راستا نیاز است تا مشوق‌هایی برای تولیدکنندگانی که عملکرد شفاف دارند در موضوعاتی نظیر واردات مواد اولیه، مباحث مالیاتی و غیره در نظر گرفته شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول