کد خبر:248502
پ
ریل تولیدی ذوب آهن در سطح محصولات تراز اول جهان است
مدیرکل ساخت روسازی راه آهن:

ریل تولیدی ذوب آهن در سطح محصولات تراز اول جهان است

مدیرکل ساخت روسازی راه آهن، ریل تولیدی ذوب آهن را در سطح محصولات تراز اول جهان دانست.

مدیرکل ساخت روسازی راه آهن، ریل تولیدی ذوب آهن را در سطح محصولات تراز اول جهان دانست.

 

*** ریل تولیدی ذوب آهن در سطح محصولات تراز اول جهان است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صیدگر به طرح های توسعه راه آهن کشور از جمله چابهار-زاهدان، یزد-اقلید، همدان-سنندج، میانه – اردبیل، بستان آباد –تبریز و رشت- کاسپین که با ریل تولید شده در ذوب آهن در حال اجرا هستند اشاره کرد و گفت:

این طرح‌ها در مرحله روسازی هستند و سایر طرح ها در مراحل مختلف زیرسازی قرار دارند.

سیاست نظام در سال های اخیر تاکید بیشتری بر توسعه شبکه ریلی داشته که با توجه به مزیت‌های آن، تلاش می‌کنیم تمام امکانات مان را به کار بگیریم تا در این حوزه موفق تر از قبل باشیم.

ریل که توسط ذوب آهن اصفهان تولید می شود مهمترین عنصر راه آهن در بخش روسازی است و لذا تامین به موقع ریل با کیفیت موجب اجرای به موقع پروژه ها می‌شود.

 

وی در خصوص اینکه برای رسیدن به این مقصود از تمام ظرفیت‌های مهندسی، فنی و اجرایی بهره می گیریم تا ریل به موقع به پروژه‌ها برسد، اظهار کرد:

ذوب آهن اصفهان با تجربیاتی که از دهه ۷۰ با تلاش‌های مختلف در جهت تولید ریل کسب نمود، موفق شد در سال ۹۷ به تولید انبوه این محصول با کیفیت مطلوب و مطابق استانداردهای جهانی دست پیدا کند.

 

صیدگر در ادامه، افزود:

تجهیزات آزمایشگاهی و تست‌های روی خط که برای تولید ریل هم اکنون در ذوب آهن اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گرفته، در سطح کارخانجات تراز اول دنیا و منطبق با استانداردهای روز تولید ریل است و اطمینان را به خریدار می‌دهد که این محصول به اندازه کافی مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و کیفیت آن همه شرایط لازم را داراست.

 

*** مزایای تولید ریل و استفاده از ریل ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل ساخت روسازی راه آهن، این موفقیت تنها حاصل نصب آن تجهیزات ندانست و گفت: 

بلکه دانش فنی ذوب آهن اصفهان که به مرور شکل گرفته و برای تولید ریل ارتقاء پیدا کرده است و همچنین ارتقاء دانش دستگاه‌های استفاده کننده از ریل و تعامل آنها موجب شد که در نهایت ریل در کشور تولید شود.

خوشبختانه اراده قاطعی در سال‌های گذشته در ذوب آهن اصفهان و دستگاه‌های استفاده کننده برای تولید و استفاده از ریل داخلی شکل گرفت و این اراده به طور تمام و کمال هم اکنون در قالب تولید ریل و توسعه خطوط ریل متجلی شده است.

سهولت دسترسی، صرفه جویی در هزینه های ارزی، غلبه بر مشکلات ناشی از تحریم و موارد دیگر از مزایای تولید ریل و استفاده از ریل ملی است، ضمن این که این امر، موجب رشد صنعت و خودکفایی کشور شده است.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول