کد خبر:248295
پ
شاخص کل
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ریزش ۴ هزار واحدی شاخص کل بورس در بازار ۷ دی‌ماه

در بازار ۷ دی‌ماه شاخص کل بورس چهار هزار ۵۱۸ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص را به عدد یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحد رساند.

شاخص کل در بازار بورس چهار هزار ۵۱۸ واحد در ۷ دی‌ماه افت داشته است که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحد رسید.

 

*** شاخص کل در بازار بورس

به گزارش خبرگزاری صنایع، در معاملات امروز بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۶۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۸ هزار و ۳۵۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۲۸۹ واحد کاهش به ۴۷۲ هزار و ۱۳۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۸۴۳ واحد افت به ۳۰۹ هزار و ۴۹ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول هفت هزار و ۴۴۳ واحد کاهش و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۴۵۸ واحد افزایش داشت.

 

*** بیشترین تاثیر مثبت

 

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۵۶۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۷۷۸ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۷۳۷ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۴۶۶ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۳۲۹ واحد، باما (کاما) با ۳۰۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۸۸ واحد، پارس خودرو (خپارس) با ۲۳۴ واحد و سایر اشخاص بورس انرژی ( انرژی ۳) با ۲۱۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 

*** بیشترین تاثیر منفی

 

بر پایه این گزارش امروز نماد بانک پارسیان (وپارس) با ۶۲۸ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۶۰۶ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۱۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۸۳ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۴۸۲ واحد، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۴۰۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۴۰۰ واحد و سایپا (خساپا) هم با ۳۹۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

 

*** نمادهای پربیننده

 

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه دارویی برکت (برکت)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ایران خودرو (خودرو)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، سایپا (خساپا) و سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۵۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۵ هزار و ۴۳۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

*** آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص فرابورس نیز بیش از ۶۳ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۲۰ هزار و ۱۰ واحد ثابت ماند، همچنین در این بازار سه میلیارد و ۶۲۸ هزار برگه سهم به ارزش ۷۰ هزار و ۴۷۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، کشت و دامداری فکا (زفکا)، پتروشیمی غدیر (شغدیر)، هتل پارسیان کوثر اصفهان (گکوثر) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین نمادهای صنعتی مینو (غصینو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بانک دی (دی)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فرابورس ایران (فرابورس)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و بیمه کوثر (کوثر) تاثیر منفی بر شاخص این بازار داشتند.

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول