کد خبر:248538
پ
حمید رسولی
مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی:

آغاز توزیع کود ترکیبی آلی فسفاته در شبکه خدمات حمایتی کشاورزی 

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از آغاز ورود کود ترکیبی آلی فسفاته در شبکه خدمات حمایتی کشاورزی خبر داد.

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از آغاز ورود کود ترکیبی آلی فسفاته در شبکه خدمات حمایتی کشاورزی خبر داد.

 

*** خودکفایی کودهای کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید رسولی در بیست و سومین جلسه کارگروه خودکفایی کودهای کشاورزی با تولیدکنندگان کو‌دهای زیستی، اظهار کرد:

قرار گرفتن کو‌‌دهای بایو فسفاته در لیست کو‌‌دهای تکلیفی جهت توزیع سراسری از طریق شبکه بزرگ کارگزاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را یکی از مهمترین اقدامات سال جاری برای خودکفایی در زمینه کودهای فسفاته است.

 

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در ادامه افزود:

در چهارچوب برنامه‌های طرح خودکفایی کو‌دهای کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی توجه ویژه‌ای به تولیدکنندگان داخلی کو‌دهای کشاورزی داشته است.

طی یکسال گذشته ۲۵ مناقصه داخلی و ۳۲ فراخوان عمومی برای جلب همکاری تولید کنندگان داخلی کو‌دهای کشاورزی برگزار شده و در همین راستا برای معرفی محصولات کودی تولید شده توسط تولیدکنندگان داخلی کو‌‌دهای کشاورزی، ۵۰ همایش معرفی محصولات سبد کو‌دی توسط این شرکت در سراسر کشور برگزار و با استقبال خوبی از سوی کارگزاران و کشاورزان مواجه شده است.

بر اساس اظهارات رسولی، ‌اکنون یک قرارداد ۵۰۰ هزار تنی به علاوه یک تفاهم‌نامه ۵۰۰ هزار تنی برای تامین خاک فسفات از منابع معتبر منعقد و ۱۰۰ هزار تن آن تحویل شده است.

 

*** تامین و توزیع کود بایو فسفات

 

مجری طرح خودکفایی کو‌دهای کشاورزی در پایان پیرامون تامین و توزیع کو‌د بایو فسفات، اظهار کرد:

برای اجرای برنامه تامین و توزیع کو‌د بایو فسفات در شبکه توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیز در چارچوب برنامه منسجمی که تمامی وجوه فنی و بازرگانی را شامل شود، اقدمات لازم از سوی این شرکت بزودی آغاز خواهد شد.

 

*** پیشتازی در تامین و توزیع نهاده‌های کشاورزی

 

در این کارگروه، تولید کنندگان کود بایو فسفات، از ورود این کو‌‌د به لیست کو‌‌دهای تکلیفی وزارت جهاد کشاورزی قدردانی و حضور شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را به عنوان معتبرترین مجموعه تامین و توزیع نهاده‌های کشاورزی در کشور بسیار پراهمیت دانستند.

در ادامه این جلسه رسولی و هیئت همراه از فرآیند تولید باکتری در کارخانه شرکت فناوری زیستی طبیعت‌گرا بازدید کرد و توضیحات فنی لازم از سوی مدیران آن شرکت داده شد.

گفتنی است، در راستای اجرای اهداف طرح خودکفایی کو‌دهای کشاورزی تاکنون ۲۳ جلسه کارگروه برگزار و اقدامات شایسته‌ای در زمینه تامین کو‌د از منابع داخلی به عمل آمده، که تاکنون در کشور بی‌سابقه بوده است.

 

*** تامین، تدارک و توزیع ۵۰۰ هزار تن کو‌‌دهای فسفاته

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سال ۹۹ تامین، تدارک و توزیع ۵۰۰ هزار تن کو‌‌دهای فسفاته در دستور کار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار دارد.

ترکیب مواد آلی با فسفات کارآیی کو‌د فسفاته را به شدت افزایش می‌دهد بر همین اساس و بنابر توصیه کارشناسان موسسه تحقیقات خاک و آب کشور، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برای نخستین بار تامین و توزیع کودهای ترکیبی فسفاته با مواد آلی را پیگیری می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول